Trwa ładowanie...

Ulica Rukoli zamiast Rzeżuchowej!

"Rzeżucha jest słowem zbyt trudnym do napisania" - uważają mieszkańcy Wilanowa

Share
Ulica Rukoli zamiast Rzeżuchowej!
d3sr11g

Na specjalne życzenie nowych mieszkańców Wilanowa radni zgodzili się, by swojską rzeżuchę w nazwie budowanej ulicy zastąpiła śródziemnomorska rukola. - czytamy w Gazecie.pl.

Na południowych krańcach Wilanowa pojawi się niedługo ulica Rukoli. Miała nazywać się Rzeżuchowa, jednak podczas ostatniego spotkaniu radnych z komisji nazewnictwa zdecydowano, że ulica będzie się nazywała "Rukoli". Dlaczego? Każdy chyba kojarzy z domu lub na zajęciach biologi rzeżuchę wysiewaną wczesną wiosną na wilgotnej wacie i jej zielone źdźbła, które pojawiają się w ciągu kilku dni. Skąd zatem śródziemnomorska rukola?

- Z ulicą Rukoli będzie bardziej nowocześnie - stwierdził Adam Cieciura, radny SLD. Radna Anna Nehrebecka dodała, że słowo rukola łatwiej jest wymówić oraz, że rzeżucha jest słowem trudnym do napisania, często pojawiającym się na szkolnych dyktandach. Zmiana nazwy pozwoli unikać błędów. Radni, podczas spotkania komisji nazewnictwa zastanawiali się, ile błędów można zrobić w nazwie ulicy Rzeżuchowej. Wyszło im, że nawet pięć.

d3sr11g

Z takim wnioskiem zwrócili się też do radnych mieszkańcy Wilanowa. Radni zgodzili się z nimi. Wprawdzie radna Olga Johann z PiS broniła rzeżuchy, ale pozostali uczestnicy komisji uświadomili jej, że ktoś, kto ma problemy z ortografią mógłby napisać np. tak: "Ulica Żerzóhowa".

Dlatego ustalono, że ulica będzie się nazywała Rukoli.

* Przeczytaj też: Będą namawiać do gry w Lacrosse! *

d3sr11g

Podziel się opinią

Share
d3sr11g
d3sr11g