Trwa ładowanie...

Ulicami Warszawy przejdą Orszaki Trzech Króli

6 stycznia przejdzie jasełkowa procesja.

Share
Ulicami Warszawy przejdą Orszaki Trzech Króli
d2xvide

Dzień 6 stycznia to w Kościele katolickim dzień Objawienia Pańskiego, w Polsce tradycyjnie nazywany jest Świętem Trzech Króli. To święto kończy cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Tradycją tego dnia jest wystawianie jasełek, czyli przedstawień nawiązujących do Bożego Narodzenia. Tradycją jest Orszak Trzech Króli - procesji wiernych prowadzona przez biblijnych monarchów. Towarzyszy im barwny pochód.

W Warszawie orszaki będą dwa – na Trakcie Królewskim oraz na Targówku. Pierwsza procesja wyruszy z placu Zamkowego ok. godz. 12.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską na plac Piłsudskiego. Od ok. godz. 11.30 do ok. godz. 14.00 tymi ulicami (a także ulicą gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza) nie będą mogły jeździć samochody. 6 stycznia nie będzie można także zaparkować samochodu przy ul. Królewskiej (od ul. Moliera do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza. O zakazie poinformują znaki drogowe.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami tras autobusów jeżdżących Krakowskim Przedmieściem, ul. Królewską i pl. marsz. J. Piłsudskiego. I tak w godz. 11.30 -14.00 inaczej pojadą autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

Utrudnienia do 15.30

W drugim warszawskim Orszaku Trzech Króli pójdą mieszkańcy Targówka. Pochód wyruszy o godz. 13.00 sprzed Domu Kultury „Świt” przy ul. P. Wysockiego 11. Trasa prowadzi ul. P.Wysockiego do ul. Bartniczej, potem ul. Wyszogrodzką do parku Bródnowskiego. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi. Oznacza to także zmiany w kursowaniu autobusów linii 114 i 204. Utrudnienia powinny zakończyć się ok. godz. 15.30.

d2xvide

Święto jest dniem wolnym od pracy.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2xvide

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xvide
d2xvide