Trwa ładowanie...

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wyzwolenia Konopi

3 tysiące uczestników, 9 osób z zarzutami "za posiadanie"

Share
Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wyzwolenia Konopi
d7h5yi2

Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wyzwolenia Konopi. To już jedenasty tego typu marsz w naszym mieście.* Blisko 3 tysiące uczestników zebrało się ok. godziny 16:00 pod Pałacem Kultury, by o godzinie 16:30 wyruszyć pod Sejm*. Manifestanci przeszli ulicą Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Piękną, Alejami Ujazdowskimi, ulicą Matejki aż na Wiejską, gdzie dotarli po godzinie 18:00.

Marsz jest pokojowym wyrażeniem sprzeciwu wobec prowadzonej obecnie w Polsce polityki edukacyjnej, zdrowotnej i karno-represyjnej względem użytkowników marihuany - napisali w oficjalnym komunikacie organizatorzy Marszu Wyzwolenia Konopi.* Szacuje się, że jest nas 3 miliony, nie możemy być ignorowani*- apelowali - Wspólnie możemy wywalczyć zmianę, nikt za nas tego nie zrobi!

d7h5yi2

Policja uznała marsz za spokojny. Na komendę przy ulicy Wilczej funkcjonariusze doprowadzili 13 osób. Dziesięcioro z nich zostało zatrzymanych za posiadanie przy sobie środki odurzające. 7 osób usłyszało już zarzuty. Wkrótce czeka to 2 kolejne - poinformował tvnwarszawa.pl dzisiaj rano Robert Opas z biura prasowego policji. Jedna osoba była nieletnia, trafiła do izby dziecka. Grozi im do 3 lat więzienia. Dla porównania - w zeszłym roku zatrzymano 64 osoby .

__

d7h5yi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7h5yi2