Trwa ładowanie...

"Ulicówki" na Trakcie Królewskim. Zrób sobie portret

Warszawiacy będą mogli zrobić sobie zdjęcia. Za darmo!

Share
"Ulicówki" na Trakcie Królewskim. Zrób sobie portret
d109d9z

Już w niedzielę każdy chętny będzie mógł sobie zrobić portret z Warszawą w tle. Na Krakowskim Przedmieściu wykonywane będą tzw. ulicówki.

O zawodzie typowego fotografa ulicznego w dzisiejszych czasach zapomnieli już prawie wszyscy. Niegdyś było inaczej i fotografia uliczna cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Warto przypomnieć tu np. zdjęcia z okresu międzywojennego, a także z lat ustroju PRL , gdzie na fotografiach widać całe rodziny, ich ubiór, czy codzienne zwyczaje, a także ówczesny wygląd stolicy.

- Chcemy oddać hołd zapomnianej profesji – twierdzi Dom Spotkań z Historią , który jest organizatorem wydarzenia. I zaprasza do przeżycia oraz doświadczenia prawdziwej ulicznej fotografii w wykonaniu znanego fotoreportera, laureata wielu konkursów (m.in. World Press Photo, Grand Press Photo) Filipa Ćwika.

Fotograf będzie uwieczniać na zdjęciach przechodniów, którzy w niedzielę pojawią się na Krakowskim Przedmieściu w okolicy kościoła sióstr Wizytek. Ćwik będzie portretował warszawiaków od godziny 13.00 do 16.00. - Kto ma chęć doświadczyć pojawienia się na fotografii ulicznej, tego serdecznie zapraszamy w te okolice - zachęcają organizatorzy.

d109d9z

Zdjęcie od razu do ręki

Przechodnie będą też mogli od razu zobaczyć i otrzymać wykonane zdjęcia. Wszystko bezpłatnie. Filip Ćwik będzie korzystał z aparatu natychmiastowego, gdzie wywołanie zdjęcia możliwe jest już po kilku sekundach.

Akcji towarzyszy wystawa "Spojrzenia", na której można zobaczyć blisko 300 zdjęć ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej. Są na niej ujęte ważne momenty biograficzne, fragmenty codzienności czy relacje z bliskimi wśród różnych rodzin. Ekspozycję można oglądać w siedzibie Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Wystawa potrwa do 16 marca.

Źródło: Dom Spotkań z Historią/Wawalove.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d109d9z

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d109d9z
d109d9z