Trwa ładowanie...

"Unieś się nad Warszawą". Nowy mural na Żoliborzu

Inspiracją były skrzydła anioła w Tel-Awiwie, na tle których fotografują się ludzie z całego świata.

"Unieś się nad Warszawą". Nowy mural na Żoliborzu
dommrdy
dommrdy

Na Żoliborzu powstał wyjątkowy mural „Warszawskie Skrzydła”. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Radny Dzielnicy Żoliborz i Aktywista Miasto Jest Nasze Konrad Smoczny. Do projektu zaprosił Artystkę Lidię „Carycę” Sapińską, która stworzyła wizualną stronę projektu.

Inspiracją były skrzydła anioła w Tel-Awiwie, na tle których fotografują się ludzie z całego świata. Wyjątkowa w muralu jest nie tylko jego historia, ale także technika 3D, w której został wykonany. Wnętrze skrzydeł wypełniają charakterystyczne dla Warszawy i Żoliborzapostaci i elementy: m.in. Syrenka Warszawska, PKiN, Alina z dzbanem, Kalina Jędrusik, instalacja „Światłotrysk”, czy budynek teatru Komedia.

#fruwampozoliborzu

Autorzy zapraszają do wspólnego fruwania nie tylko warszawiaków, ale mieszkańców każdego zakątka Polski i gości z całego świata. Jak przyłączyć się do zabawy? Zrób sobie zdjęcie na tle magicznych skrzydeł i oznacz się specjalnym hashtagiem - #fruwampozoliborzu.

Gdy uzbiera się 1000 zdjęć – powstanie multimedialna wystawa. Skrzydlaty mural mieści się na budynku „Merkury” Społem ul. Słowackiego 16/18. Autorom marzy się, aby każda warszawska dzielnica miała swoje skrzydła. A sny, jak te o lataniu z piosenki Czesława Niemena po prostu się spełniają! „Kiedyś zatrzymam czas, I na skrzydłach jak ptak, Będę leciał co sił. Tam, gdzie moje sny, I warszawskie kolorowe dni.

dommrdy
dommrdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dommrdy