Trwa ładowanie...
d19772z

Uniwersytet Warszawski. Dodatkowy nabór dla studentów relegowanych z białoruskich uczelni

Uniwersytet Warszawski uruchamia dodatkowy nabór do Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego. Nabór jest skierowany do studentów relegowanych z białoruskich uczelni. Decyzja ma związek z obecną sytuacją na Białorusi i przewidywanym wzrostem liczby osób represjonowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uniwersytet Warszawski ogłasza dodatkowy nabór dla białoruskich studentów
Uniwersytet Warszawski ogłasza dodatkowy nabór dla białoruskich studentów (PAP)
d19772z

W piątek na Uniwersytecie Warszawskim, przed Pałacem Kazimierzowskim, wystawiono białoruskie flagi. To znak solidarności z represjonowanym po wyborach prezydenckich społeczeństwem Białorusi – przekazała uczelnia.

Studenci relegowani z uczelni na Białorusi otrzymują stypendia na pełne studia w Polsce, a także roczne staże kształceniowe w Warszawie w ramach Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego. Na UW program prowadzi Studium Europy Wschodniej (SEW UW). W związku z obecną sytuacją na Białorusi i przewidywanym wzrostem liczby osób represjonowanych postanowiono uruchomić dodatkowy nabór – poinformował uniwersytet.

Przyjmowanie aplikacji rozpocznie się 31 sierpnia 2020 r. Wioski przyjmowane będą w trybie ciągłym, aż do wyczerpania limitu miejsc.

d19772z

- Nasza społeczność akademicka popiera wszystkich, którzy chcą wolnej, demokratycznej, obywatelskiej i praworządnej Białorusi. Chcemy przekazać Wam wyrazy uznania i naszej solidarności. Dajecie przykład do naśladowania – powiedział prof. Marcin Pałys, rektor UW, cytowany w komunikacie. – Zadaniem uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Warszawskiego, jest przede wszystkim nauka i dydaktyka. Dlatego w tym obszarze Uniwersytet będzie kontynuował i rozszerzał dotychczasowe działania wspomagające osoby krzywdzone działaniami władz białoruskich – dodał rektor.

Przy SEW UW działa także Centrum Studiów Białoruskich, w którym pracują między innymi badacze zwolnieni z uczelni białoruskich z powodów politycznych. Pałys zapowiedział, że uczelnia zamierza zaprosić do współpracy kolejnych wykładowców i badaczy z Białorusi, jeśli spotkają ich represje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d19772z

Podziel się opinią

Share
d19772z
d19772z