Upadek Władysława Frasyniuka? Tak twierdzi TVP

"Stoi w jednym szeregu z ludźmi łamiącymi wszelkie cywilizacyjne normy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Upadek Władysława Frasyniuka? Tak twierdzi TVP

- Władysław Frasyniuk, niegdyś bohater, dziś fetowany przez płk Mazgułę, który wybiela komunistyczną dyktaturę - tak "Wiadomości TVP" opisują wydarzenia z 86. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Telewizja Polska przedstawiła swoją wizję wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. I tak w wieczornym programie informacyjnym zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jak grupa manifestujących w agresywny i "faszystowski" sposób uniemożliwia modlitwę uczestnikom obchodów.

"Wiadomości" skupiły swoją uwagę na incydencie z Władysławem Frasyniukiem, który mimo, iż kiedyś był bohaterem solidarności, dziś "stoi w jednym szeregu z ludźmi łamiącymi wszelkie cywilizacyjne normy".

Ponadto telewizja wytknęła Frasyniukowi, że obecnie jest wspierany przez płk Adama Mazgułę. Człowieka, który "próbuje usprawiedliwić stan wojenny". Co więcej TVP zwróciło także uwagę na plakietkę przypiętą do marynarki Frasyniuka, która zapisana była wulgaryzmami i to, jak dodaje stacja, w cyrylicy.

TVP zrobiła także listę znanych nazwisk, które brały udział w manifestacjach. I tak wśród "niechlubnego" spisu znaleźli się posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, red. Ewa Siedlecka, aktorka Maja Komorowska, Piotr Niemczyk (były oficer jednej z tajnych służb), czy wspomniani wcześniej Frasyniuk i płk Mazguła.

Program podtrzymał także swój tendencyjny przekaz i pokazał dwie uczestniczki marszu, które obrażają dziennikarkę TVP i nazywają ją "gównem".

"Z jednej strony ból i cierpienie, a z drugiej polityczny radykalizm" tak TVP podsumowało 86. obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Wersja "Wiadomości" nie uszła uwadze internautów, którzy z miejsca zreagowali na wizję TVP .

Włączyłem po kilku miesiącach . Czy mogę liczyć na odszkodowanie za refluks spowodowany materiałami propagandystów?
— Łukasz Hajek (@lukasz_hajek)
Jakie to przewidywalne!
Dziś propagandzie twarz daje towarzysz funkcjonariusz Adamczyk
— Kermit Wolski (@KermitWolski)

Źródło: TVP / WP / Twitter

Przeczytaj też: Na Żoliborzu szczury biegają między przechodniami: "w ukryciu jest ich znacznie więcej"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.