Trwa ładowanie...
d1wj3st

Upadłość Neckermanna. Warszawska prokuratura sprawdzi, czy nie doszło do oszustwa

Prokuratura w Warszawie sprawdza, czy przedstawiciele biura podróży Neckermann nie wprowadzili klientów w błąd. Zawiadomienie w tej sprawie złożył jeden ze stołecznych adwokatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Demontaż szyldu biura podróży Neckermann Polska
Warszawa. Demontaż szyldu biura podróży Neckermann Polska (PAP, Fot: ANDRZEJ LANGE)
d1wj3st

Sprawa dotyczy oszukania osób, które między 23 a 25 września kupiły wyjazdy turystyczne w biurze Neckermann. W poniedziałek, 23 września, przedstawiciele Neckermann sp. z o.o. w Warszawie zapewniali, że wszystkie wycieczki będą realizowane zgodnie z planem. Dwa dni później biuro podróży ogłosiło upadłość.

Prokuratura zaznaczyła, że z treści zawiadomienia nie wynika, by prawnik składający zawiadomienie był pokrzywdzonym lub reprezentował interesy potencjalnych pokrzywdzonych. Śledczy ocenili, że mężczyzna złożył zawiadomienie w swoim imieniu.

Rzecznik Prokuratury Rejonowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński podkreślił, że "postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających".

d1wj3st

Największe biuro podróży bankrutuje

23 września władze największego na świecie biura podróży Thomas Cook poinformowały, że znalazło się na skraju bankructwa. Krótko po tym komunikacie, przedstawiciele brytyjskiego giganta ogłosiły upadłość. W biurach spółki Thomas Cook na całym świecie pracują ok. 22 tys. osób, z czego prawie połowa w Wielkiej Brytanii.

Thomas Cook działał w 16 krajach na całych świecie. Rocznie firma obsługiwała 19 mln turystów. Brytyjska spółka była właścicielem Neckermann Polska, który tydzień temu złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. W tym momencie, poza granicami Polski było ponad 3,5 tys. turystów.

Źródło: rmf24.pl

d1wj3st

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Borys Budka skopiował spot? "To była inspiracja"

d1wj3st

Podziel się opinią

Share

d1wj3st

d1wj3st