Trwa ładowanie...

"Upamiętniaj godnie". Mocny film o symbolu Polski Walczącej [WIDEO]

"Nie noszę jej do sklepu, ani w barze. Nie noszę jej dla zabawy".

"Upamiętniaj godnie". Mocny film o symbolu Polski Walczącej [WIDEO]
d34jyxm
d34jyxm

"Polska Walcząca - Upamiętniaj godnie" - taka nazwę nosi kampania społeczna, która ma za zadanie ukazanie sprzeciwu wobec nadużywania znaku Polski Walczącej, a przede wszystkim używania tego symbolu w kontekście ulicznej agresji. Projekt przygotowano w współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

"Nie noszę jej do sklepu, ani w barze. Nie noszę jej dla zabawy" - takimi słowami lektor filmu komentuje historię mężczyzny, który pomimo tego, iż jest żołnierzem jednostki specjalnej, nie nosi na co dzień symboli jednoznacznie kojarzonych z logo Polski Walczącej. W ten sposób autorzy chcą zaprotestować przeciwko używaniu go w kontekście ulicznej agresji.

Premiera całego filmu miała miejsce 1 sierpnia. Reżyserem i autorem scenariusza jest Antonii Ferency, producentem zaś, Konrad Mikołajczyk. "Symbol" jest produkcją non-profit.

Mieszane uczucia internautów

Film obejrzało już ok. 20 tysięcy osób. Budzi on mieszane uczucia wśród internautów. Jedni uważają, że jest to świetna inicjatywa pisząc, że "nareszcie ktoś się za to wziął", z kolei innemu internaucie nie podoba się ten pomysł. "Ja i tak będę Ją nosił, wyrażając moje przywiązanie i pamięć. Co innego hańbić historyczne symbole narodowe, a co innego za ich pośrednictwem okazywać dumę z własnego pochodzenia. Ja sobie nie dam odebrać dobra narodowego w postaci Polski Walczącej, przez JWK czy GROM, choć bardzo te jednostki szanuję" - komentuje internauta.

d34jyxm
d34jyxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34jyxm