Trwa ładowanie...
d45k7ci

Uprowadzenie 3-letniego Fabianka: prokuratura wystawiła list gończy za ojcem

Planuje także wysłanie za mężczyzną Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uprowadzenie 3-letniego Fabianka: prokuratura wystawiła list gończy za ojcem
d45k7ci

Prokuratura wystawiła list gończy za Sebastianem N., ojcem uprowadzonego trzyletniego Fabiana z Radomiu - poinformowała w sobotę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu kom. Alicja Śledziona.

Ojcu grozi do 5 lat

Rzeczniczka policji dodała, że obecnie Sebastian N. jest poszukiwany w charakterze podejrzanego. Prokuratura planuje także wysłanie za mężczyzną Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Prokuratura zaocznie przedstawiła mężczyźnie zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uprowadził 3-letniego Fabiana. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

d45k7ci

W piątek sąd wyraził zgodę na tymczasowe aresztowanie Sebastiana N ., jeśli zostanie on zatrzymany przez policję. Gdy do tego dojdzie, mężczyzna - zgodnie z procedurą - trafi do tymczasowego aresztu na 14 dni. W tym czasie będzie przesłuchany przez prokuratora, przedstawione mu zostaną zarzuty i śledczy zdecyduje, czy wystąpi do sądu o dalszy areszt dla mężczyzny. Wcześniej sąd ograniczył ojcu władzę rodzicielską nad synem. Opiekę nad dzieckiem sprawowała matka.

Zatrzymano już 5 osób

3-letniego Fabiana uprowadziło we wtorek rano sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu trzech mężczyzn. Wyrwali dziecko matce i zabrali do samochodu, którym odjechali w nieznanym kierunku. W związku z uprowadzeniem 3-latka wprowadzony został Child Alert - system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku. Po południu we wtorek na policyjny fax przesłane zostało pismo podpisane przez ojca chłopca, w którym oświadczył on, że dziecko przebywa z nim.

W wyniku policyjnych działań zatrzymano 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Trojgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, dwie osoby - występują w charakterze świadków.(PAP)

d45k7ci

Źródło: ilp/ abr/ PAP

Zobaczcie też; Dramatyczny apel mamy trzyletniego* Fabiana (WIDEO)* **

d45k7ci

Podziel się opinią

Share
d45k7ci
d45k7ci