Trwa ładowanie...

Uroczystości na pl. Bankowym: nie zaproszono Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Widzi z okna, mogłaby przyjść"

"O ile pamiętam, jesteśmy na dziedzińcu, gdzie na pierwszym piętrze urzęduje pani prezydent".

Share
Uroczystości na pl. Bankowym: nie zaproszono Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Widzi z okna, mogłaby przyjść"
d1kpa6z

14 lat temu Lech Kaczyński został zaprzysiężony na prezydenta stolicy. Z tej okazji przedstawiciele władz państwowych i samorządowych złożyli wieńce pod tablicą na pl. Bankowym, gdzie swoją siedzibę mają wojewoda mazowiecki i prezydent Warszawy. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, jednak wśród zebranych zabrakło Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- O ile pamiętam, jesteśmy na dziedzińcu, gdzie na pierwszym piętrze urzęduje pani prezydent. Na pewno widzi z okna to zgromadzenie, mogłaby do nas przyjść, jeżeli chce z nami świętować i obchodzić tę ważną rocznicę - powiedział TVN24 Jarosław Zieliński pytany o zaproszenie prezydent Warszawy na piątkową uroczystość przed głazem Lecha Kaczyńskiego.

Na dzień przed uroczystością Urząd Marszałkowski poinformował media o planowanych obchodach rocznicy. Jak podaje TVN24, aktualnej prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz-Waltz - nie zaproszono.

d1kpa6z

Wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Modlitwę odmówił o. Zdzisław Tokarczyk. - Wszyscy czujemy się dłużnikami wobec pana Boga (...), ale jesteśmy także dłużnikami wobec naszych rodziców, pasterzy, wychowawców, którzy na różnych drogach słowem i przykładem kształtowali naszą osobowość, uczyli nas prawdy, miłości i poświęcenia dla bliźnich. Takim Polakiem, wychowawcą, przewodnikiem i wzorem służby ojczyźnie był śp. prezydent RP Lech Kaczyński - powiedział.

Tablica na pl. Bankowym, gdzie swoją siedzibę mają wojewoda mazowiecki i prezydent Warszawy, została odsłonięta w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia br. W ostatnich dniach na głazie wymieniono podobiznę Lecha Kaczyńskiego.

Lech Kaczyński, b. prezydent Polski, ofiara katastrofy smoleńskiej, był prezydentem stolicy w latach 2002-2005.

Źródło: UM Warszawa

d1kpa6z
d1kpa6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kpa6z