Trwa ładowanie...

Ursynów doniósł na byłego burmistrza. Piotr Guział zniszczył sprzęt komputerowy?

Jak informuje Fakt, urzędnicy domagają się zwrotu laptopa oraz tabletu bądź ich odkupienia.
Share
Ursynów doniósł na byłego burmistrza. Piotr Guział zniszczył sprzęt komputerowy?
d3j52kg

Radny Warszawy Piotr Guział po tym jak stracił stanowisko burmistrza Dzielnicy Ursynów, nie rozliczył się ze sprzętu komputerowego. Wynik ostatnich wyborów samorządowych oraz układ sił politycznych spowodował, że na czele ursynowskiego ratusza stanął dotychczasowy wiceburmistrz Pragi Południe Robert Kempa. Odchodzący Guział zabrał ze sobą służbowego laptopa oraz tablet. Problem w tym, że na wezwanie do zwrotu sprzętu zwrócił tylko uszkodzony komputer.

Urzędnicy skierowali więc sprawę do prokuratury , by zbadała czy postępowanie byłego burmistrza jest zgodne z prawem. Ta z kolei nie podjęła czynności wyjaśniających ze względu na to, że zniszczenie sprzętu na skutek lekkomyślności czy niedbalstwa nie stanowi przestępstwa.

Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury, jednak odmówiła ona zajęcia się sprawą. Bez względu na ten fakt, będziemy chcieli odzyskać od byłego burmistrza równowartość sprzętu komputerowego. W tym celu kierujemy pisma m.in. z prośbą o zwrot kosztów zaginionego tabletu - takie oficjalne stanowisko przekazał WawaLove.pl ursynowski ratusz.

d3j52kg

W przypadku niezwróconego tabletu urzędnicy zaproponowali Piotrowi Guziałowi odkupienie go na jednej z aukcji internetowych. Ten jednak stwierdził, że odpowie jedynie na oficjalne, urzędowe pismo.

Przeczytajcie też: Pościg za nieletnim. Chciał przejechać się autem ojca

d3j52kg

Podziel się opinią

Share
d3j52kg
d3j52kg