Trwa ładowanie...
pogotowie ratunkowe

Ursynów może zostać bez pogotowia ratunkowego. Spółdzielnia wypowiedziała umowę najmu bazy

Pogotowie ratunkowe na Ursynowie ma działać do końca tego roku. Nie wiadomo, co stanie się od stycznia, ponieważ spółdzielnia mieszkaniowa "Stokłosy" wypowiedziała umowę najmu lokalu przy ul. Jastrzębowskiego.

Share
Ursynów może zostać bez pogotowia ratunkowego. Spółdzielnia wypowiedziała umowę najmu bazy
Źródło: East News, fot: GERARD/REPORTER
d1zx6cb

We wrześniu do dyrekcji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie dotarło wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Pismo przesłała spółdzielnia mieszkaniowa "Stokłosy".

Władze pogotowia i pracownicy nie kryją zaskoczenia. Tym bardziej, że spółdzielnia nie podała w oficjalnym piśmie do dyrekcji swojej decyzji. Portal dzielnicy Ursynów informuje, że powodem mogły być skargi okolicznych mieszkańców, którym przeszkadzało częste używanie przez karetki sygnału dźwiękowego.

Stacja pogotowia ratunkowego na Ursynowie jest przy ul. Jastrzębowskiego 22 od prawie 20 lat. Zapewnia całodobową pomoc medyczną mieszkańcom dzielnicy. Dobra lokalizacja umożliwia ratownikom podjęcie interwencji i udzielenie pomocy poszkodowanym w zaledwie kilka minut.

d1zx6cb

W bazie przy ul. Jastrzębowskiego ratownicy mają do dyspozycji w sumie 100 metrów kwadratowych, na których znajduje się WC, prysznic, kuchenka, magazynek z lekami i sprzętem, dyspozytornia i cztery pokoje z łóżkami do odpoczynku w czasie 24-godzinnego dyżuru.

Władze pogotowia mają czas do końca roku na znalezienie nowej siedziby. Zanim zacznie służyć za bazę ratownikom, lokal trzeba będzie przystosować.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zx6cb

Podziel się opinią

Share
d1zx6cb
d1zx6cb