Trwa ładowanie...

Ursynów pozbawiony metra. Mieszkańcy będą skazani na autobusy

Przez trzy dni warszawiaków czekają zmiany w komunikacji miejskiej.

Ursynów pozbawiony metra. Mieszkańcy będą skazani na autobusy
d46p3u9
d46p3u9

Ursynów w najbliższym czasie musi liczyć się ze zmianami komunikacyjnymi. Od 12 sierpnia do nocy z 14 na 15 sierpnia wyłączonych zostanie pięć stacji metra. Transport mieszkańcom zapewnią autobusy.

Jak podaje ZTM, metro – M1 kursować będzie od stacji Wilanowska do stacji Młociny. Problemy nie ominą więc również Mokotowa. Z użytku na trzy dni zostaną wyłączone takie stacje jak Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów i Służew.

- Zmiany są spowodowane pracami nad unowocześnianiem systemu sterowania ruchem pociągów metra i kontroli dyspozytorskiej. Dla pasażerów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa - tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego.

Nadchodzą zmiany

Na wyłączonym odcinku pojawią się autobusy zastępcze ZM1. Zgodnie z planem mają one kursować z 5 minutowym odstępem czasowym w weekend i 3 minutowym w tygodniu.

Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach przy stacjach metra i kursować następującą trasą: OS. KABATY 04 - al. KEN - al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Rolna - al. Wilanowska - Puławska - METRO WILANOWSKA 02 (POWRÓT: METRO WILANOWSKA 02 - Puławska - Domaniewska - Nowobukowińska - Rolna).

d46p3u9

ZTM na stronie internetowej podaje również informację o ponownym funkcjonowaniu przystanków: Metro Kabaty 01, Metro Natolin 03, Metro Imielin 03 i 04 w alei Komisji Edukacji Narodowej, oraz Metro Wilanowska 69.

Zadbano także o właściwe poinformowanie pasażerów. Od 9 sierpnia we wszystkich pociągach metra emitowane będą komunikaty głosowe , przypominające o utrudnieniach.

d46p3u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46p3u9