ycipk-1mbexd

Urzędnicy Gronkiewicz-Waltz szykują pozew cywilny ws. pomnika smoleńskiego

Stołeczni urzędnicy chcą ponownego rozpatrzenia decyzji ws. budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rozważają złożenie pozwu cywilnego przeciwko Skarbowi Państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa budowa pomnika na pl. Piłsudskiego
Trwa budowa pomnika na pl. Piłsudskiego (wawalove, Fot: Katarzyna Zając)
ycipk-1mbexd

Jak informuje RMF FM, chodzi o zajęcie placu Piłsudskiego przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę i postawienie tam pomnika z naruszeniem kompetencji samorządu.

W tej sprawie wypowiedział się wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski i zapewnił, że miasto nie będzie używać "pozaprawnych metod", aby blokować powstającą tam inwestycję.

Barierki

ycipk-1mbexd

Przypomnijmy, budowa Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej rozpoczęła się w zeszłym tygodniu na pl. Piłsudskiego. Teren przy pl. Piłsudskiego jest ogrodzony barierkami. Na miejscu pracuje ekipa budowlana, która będzie kładła fundamenty. Jacek Sasin zapowiedział, że pomnik upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej musi powstać do 10 kwietnia.

Zobacz wideo: Warszawiacy o pomniku smoleńskim na Placu Piłsudskiego

W rozmowie z WawaLove były wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przejęcie placu nazwał łamaniem prawa. - Postawienie go tam to wyraz pogardy dla mieszkańców demonstrowany przez partię rządzącą. To przykład nieszanowania samorządu i centralizowania działań - twierdzi Kozłowski.

ycipk-1mbexd

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Kierowca nie pozwolił psu jechać autobusem przez brak kagańca. "Miał prawo"

Polub WawaLove
ycipk-1mbexd
ycipk-1mbexd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mbexd