Trwa ładowanie...

Urzędnicy planują odnowić prawobrzeżną Warszawę. Dodatkowe nakłady na przyszły rok: 10 mln zł

Za taką sumę niewiele da się zrobić. Jakie są plany?

Urzędnicy planują odnowić prawobrzeżną Warszawę. Dodatkowe nakłady na przyszły rok: 10 mln zł
d28ad7y
d28ad7y

Miejskie władze uznały, że trzeba inwestować w rewitalizację* starej Pragi, Targówka Przemysłowego oraz Kamionka*- czytamy na stronie Radia Warszawa .

Stołeczne władze chcą zająć się przede wszystkim ulicami w okolicach Placu Wileńskiego, prawdopodobnie więc dopiero budowa metra zwróciła oczy miejskich urzędników w tę stronę. Stara Praga przez wiele lat nie mogła się doczekać jakichkolwiek konkretnych działań mających na celu rewitalizację tej starej, zabytkowej, niezniszczonej w czasie wojny części miasta.

Jak obiecuje Agnieszka Kłąb z urzędu miasta, prace rozpoczną się zaraz po ukończeniu budowy stacji metra. Obejmą budynki stojące przy ulicach odchodzących od Placu Wileńskiego. Następnie urzędnicy zajmą się remontem budynków komunalnych. W ciągu kilku lat na ten cel zostanie przeznaczone kilkaset milionów złotych - obiecuje urzędniczka.

d28ad7y

Praga dostanie w przyszłym roku 10 mln złotych na utrzymanie tego zasobu komunalnego i remont kamienic właśnie. Jest cały plan rewitalizacji m.in. Pragi Północ, na który to plan kilkaset milionów złotych łącznie w najbliższych latach będzie przekazane.

Jak zapewnia Marek Jasiński z Komitetu Obrony Lokatorów, każda obietnica zostanie dokładnie rozliczona przez Prażan.

Nowy program miejskiej rewitalizacji zostanie zaprezentowany w pierwszej połowie przyszłego roku. Skoro tak niewiele w kwestii rewitalizacji dokonywano w ostatnich latach, to mamy też wątpliwości, czy dodatkowe 10 mln złotych - suma która wydaje się kroplą w morzu potrzeb - cokolwiek zmieni. Pragę uratuje zapewne dopiero zainteresowanie inwestorów po ukończeniu budowy stacji metra. Pytanie tylko, jakie wtedy czekają nas zmiany architektoniczne... Czy będzie równie gorąco, jak w przypadku kontrowersyjnego budynku stawianego przy placu Zamkowym ? Czas pokaże.

d28ad7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28ad7y