Trwa ładowanie...
d4ebook

Urzędnicy warszawskiego ratusza z zarzutami. Chodzi o wysokie łapówki

Wczoraj zatrzymanie, dziś zarzuty. Urzędnicy warszawskiego ratusza odpowiedzą za przyjmowanie łapówek w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyjęli łapówki na łączną kwotę około 300 tysięcy złotych
Przyjęli łapówki na łączną kwotę około 300 tysięcy złotych (Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)
d4ebook

W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali w domach: Kamila D. obecnego p.o. Naczelnika Wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków reprywatyzacyjnych w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a wcześniej pracownika stołecznego BGN, Krzysztofa R. – b. kierownika Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Jacka W. - Głównego Specjalistę z BGN, referenta spraw reprywatyzacyjnych.

Jak wynika z ustaleń śledczych z CBA, zatrzymani urzędnicy warszawskiego ratusza systematycznie, przez lata, przyjmowali wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne.

We wtorek prokurator regionalny Piotr Kowalczyk podał, że wykonano już wszystkie czynności. Podejrzanych przesłuchano i postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym. - Według naszych ustaleń przyjęli łapówki na łączną kwotę około 300 tysięcy złotych. Trwa jeszcze analiza zgromadzonego materiału dowodowego i po niej zapadnie decyzja, czy prokuratura będzie wnioskować o areszt dla tych osób - powiedział Kowalczyk w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

d4ebook

Prokurator dodał również, że urzędnicy przyjmowali przez lata wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań. Z kolei, jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, jedna z zatrzymanych osób miała zeznawać w poniedziałek przed komisją weryfikacyjną, która bada zwrot kamienicy przy Noakowskiego 16.

ZOBACZ WIDEO: Dariusz Banaszek do ministra sportu: Nie kupi pan za pieniądze podatników stanowisk w PZKol!

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d4ebook

Podziel się opinią

Share
d4ebook
d4ebook