Trwa ładowanie...
mapa

USE-IT WARSAW dla młodych turystów

Specjalna mapa przystosowana do użytkowania za pomocą urządzeń mobilnych (smartfony, tablety)

Share
USE-IT WARSAW dla młodych turystów
d43r7ak

Podobnie jak w wersji papierowej, bogato ilustrowana aplikacja prezentuje ponad 100 subiektywnie wybranych miejsc dających pojęcie o charakterze miasta, przedstawiających ulubione miejsca spotkań młodego pokolenia warszawiaków. Dodatkowo zawiera one podstawowe informacje o Warszawie, komunikacji, hostelach, galeriach, zwyczajach mieszkańców naszego miasta. Została przygotowana specjalnie z myślą o turystach w wieku 18-35, tzw. "travellersach".

Aplikacja dostosowana jest do dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych (Apple iOS, Android). Jest aplikacją off-linową, z możliwością lokalizowania GPS-em i aktualizowaniem online (przy dostępności Internetu) na życzenie. Aplikacja jest darmowa, dostępna za pośrednictwem serwisów Apps Store oraz Google Play oraz na stronie www.use-it-warsaw.pl .

Mobilna wersja mapy USE-IT Warsaw Map for Young Travellers edycja 2013, powstała dzięki współpracy Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Bęc Zmiana oraz europejskiej organizacji turystycznej USE-IT Europe. Aplikacja dostępna jest w wersji anglojęzycznej.

d43r7ak

..................................................................

Use-it Europe zajmuje się tworzeniem map i innych materiałów informacyjnych, skierowanych do młodych ludzi, którzy podróżują po Europie i których budżet nie jest zbyt duży - tzw. travellersów. W ramach działania USE-IT Europe dotychczas ukazały się mapy i przewodniki opisujące takie miasta jak m.in.: Antwerpia, Akwizgran, Blackpool, Brugia, Bolonia, Bruksela, Charleroi, Cork, Drezno, Gandawa, Kopenhaga, Ljubljana, Lowanium, Łódź, Mechelen, Oslo, Porto, Praga, Rotterdam, Saloniki, Turyn. W przygotowaniu jest wiele innych miejsc. Szczegóły: www.use-it.travel
Wydawca aplikacji: Fundacja Bęc Zmiana, www.bęczmiana.pl
Teksty: Grzegorz Piątek
Design & Development: Dominik Cymer, Cyber Kids on Reel, www.cyberkids.pl
Partner: Miasto Stołeczne Warszawa, www.warsawtour.pl

O autorach:
Teksty przygotował Grzegorz Piątek, architekt i krytyk architektury, współpracujący z Fundacją Bęc Zmiana przy anglojęzycznych publikacjach takich jak "Notes.from.warsaw" czy "Archinotes". Wraz z Jarosławem Trybusiem był kuratorem nagrodzonej Złotym Lwem wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku. Jest współzałożycielem Centrum Architektury.
Autorem projektu graficznego jest Dominik Cymer, Cyber Kids on Reel, (www.cyberkids.pl), nagrodzony wieloma nagrodami autor projektów, m.in. dla offowego kolektywu artystyczno-industrialnego Będzin Beat. Studio Cyber Kids on Reel odpowiada również za wdrożenie aplikacji.

d43r7ak

Podziel się opinią

Share
d43r7ak
d43r7ak