Trwa ładowanie...
patryk jaki
22-11-2017 11:02

Ustawa reprywatyzacyjna Jakiego skrytykowana przez ministrów

Ministerstwo Sprawiedliwości potrzebuje czasu na zapoznanie się z uwagami.

Share
Ustawa reprywatyzacyjna Jakiego skrytykowana przez ministrów
d37yjxr

"Duża" ustawa reprywatyzacyjna autorstwa Patryka Jakiego trafiła do konsultacji w Ministerstwie Sprawiedliwości. Uwagi do niej zgłosiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nawet Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że takie działanie instytucji ma charakter polityczny, ponieważ już wcześniej znane były założenia ustawy Patryka Jakiego.

O jakie uwagi chodzi? Ministerstwo Finansów ma wątpliwości, czy wszystkie obliczenia wykonane przez ekipę Jakiego są prawidłowe. "Należy wprowadzić do projektu mechanizm partycypacji samorządów, będących beneficjentami projektowanej regulacji, w jej kosztach" u2013 mówi DGP wiceminister finansów Leszek Skiba.

Uwagi Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczą przyznawania rekompensat. Zgodnie z nową ustawą o reprywatyzacji pieniądze będą wypłacane osobom, które mają polskie obywatelstwo. Przeciwko temu pomysłowi protestuje ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

d37yjxr

Krytycznie o ustawie wypowiedział się również resort kultury. Minister Gliński obawia się, że państwo nadal będzie zmuszone do płacenia odszkodowań i zwracania nieruchomości w naturze.

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że potrzebuje czasu na zapoznanie się z uwagami.

źródło: DGP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Uczniowie ukradli szczeniaka sprzed sklepu. Nagrały ich kamery monitoringu

d37yjxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37yjxr
d37yjxr