Trwa ładowanie...

Ustrzegą kamienicę przed pożarem?

Targowa 14 chroniona całodobowo

Share
Ustrzegą kamienicę przed pożarem?
d2w6eqb

Do kamienicy będą wpuszczani tylko mieszkańcy, wszystkich legitymować będą ochroniarze. Taką decyzję wydała administracja budynku przy Targowej 14. Ma to ustrzec zabytkową kamienicę przed kolejnymi tragediami. Budynek nie miał ostatnio szczęścia.* Łatwy dostęp do klatki schodowej umożliwił nieznanemu sprawcy kradzież zabytkowych poręczy, do której doszło w styczniu tego roku. *Dwa miesiące później, 19 marca, na poddaszu kamienicy wybuchł pożar .

W środę po południu w kamienicy zainstalowano metalową bramę, na której wywieszono następującą informację: "Administracja Nieruchomości nr 5 przy ul. Siennickiej 44 informuje, że w związku z pożarem budynek oraz teren przy ul. Targowej 14 zostaje objęty całodobową ochroną. W związku z powyższym osoby zamieszkujące w nieruchomości proszone są o okazywanie pracownikom ochrony "SPARTA" dokumentów potwierdzających prawo do zamieszkiwania. Osoby postronne nie będą wpuszczane na teren nieruchomości" - informuje serwis twoja-praga.pl .*__*

Niestety, kamienica nie będzie dostępna dla przewodników warszawskich, dla których budynek był często punktem wycieczek i ciekawostką. Kamienica stojąca tuż przy nasypie kolejowym ma cztery podwórza i została zbudowana w latach 1899-1902.

d2w6eqb

Czy całodobowa ochrona to dobry pomysł? Czy ustrzeże zabytkowy budynek przed dalszymi zniszczeniami? Czy zamykanie praskich podwórek to jedyny sposób na ich ochronę?Co myślicie na ten temat?

d2w6eqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w6eqb