Trwa ładowanie...
dq04f39

Utrudnienia w ruchu. Grzybowska bez przejazdu

Trwa przebudowa sieci cieplnej na ul. Grzybowskiej. Od wtorkowej nocy, z 14 na 15 lipca, nie będzie przejazdu pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Królewską
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Utrudnienia w ruchu. Grzybowska bez przejazdu
dq04f39

Na ul. Grzybowskiej rozpoczęto przebudowę sieci ciepłowniczej, która ułożona jest pod jezdnią. Do wtorku, 14 lipca wieczorem wyłączone z ruchu są lewe pasy obydwu jezdni ul. Grzybowskiej pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Królewską. Ruch odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku. Na razie ciepłownicy prowadzą prace przygotowawcze do głównych robót, które wiążą się z wykopami w miejscu ciepłociągu i komór ciepłowniczych.

Prace przy komorach zlokalizowanych w rejonie budynku nr 5 rozpoczną się w nocy z wtorku na środę (z 14 na 15 lipca) i będą wymagały wyłączenia z ruchu obydwu jezdni ul. Grzybowskiej. Do 27 lipca możliwy będzie tylko dojazd do posesji, a objazd zostanie poprowadzony ul. Świętokrzyską lub ul. Twardą do pl. Grzybowskiego.****

Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 102 i 105 jadące w kierunku pętli Młynów i Os. Górczewska zmienią trasy i od skrzyżowania ul. Królewskiej i pl. Grzybowskiego będą kursowały przez pl. Grzybowski a następnie ul. Twardą, Emilii Plater, Świętokrzyską, Prostą, Żelazną i Grzybowską. Natomiast w kierunku PKP Olszynka Grochowska i Browarna od skrzyżowania ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II będą jeździły al. Jana Pawła II i ul. Świętokrzyską.

dq04f39

W kolejnym etapie prac, od 28 lipca przebudowywany będzie pozostały odcinek sieci, a wyłączona z ruchu pozostanie tylko jezdnia południowa. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku będzie odbywał się jezdnią północną. W podetapie tych prac, w weekend 14-16 sierpnia, na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską dodatkowo zwężona zostanie wschodnia jezdnia al. Jana Pawła II, a ruch w kierunku al. „Solidarności” będzie odbywał się jednym pasem. Po weekendzie na al. Jana Pawła II wróci normalny ruch, ale prace będą kontynuowane na ul. Grzybowskiej. W ostatnim etapie prac (weekend 4-6 września) odtworzona zostanie nawierzchnia całej południowej jezdni ul. Grzybowskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie ZTM .

dq04f39

Podziel się opinią

Share
dq04f39
dq04f39