WP

Utrudnienia w Warszawie. Sprawdź, którędy nie przejedziesz

Konferencja bliskowschodnia w stolicy wiąże się dla mieszkańców z wieloma ograniczeniami w ruchu drogowym i parkowaniu. Od poniedziałku obowiązuje też stopień alarmowy BRAVO-CRP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Utrudnienia w ruchu
Utrudnienia w ruchu (Infoulice Warszawa)
WP

Utrudnienia wynikające z organizowanej przez Polskę i Stany Zjednoczone konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie potrwają od poniedziałku do piątku (11-15 luty).

W rejonie hoteli, w których zatrzymają się międzynarodowe delegacje, zostaną wprowadzone zmiany ruchu i zakazy parkowania.

Tymczasowo przywrócona została wyrywkowa kontrola na graniach strefy Schengen. Oznacza to, że inaczej niż zwykle może wyglądać funkcjonowanie Lotniska Chopina na Okęciu.

WP

"Z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe zwracamy się z uprzejmą prośbą o zarezerwowanie sobie więcej czasu na dojazd do lotniska oraz doradzamy wybrać trasę dojazdu od strony Południowej Obwodnicy Warszawy (węzeł "Lotnisko") lub od Ursynowa, ulicą Poleczki. W przypadku dojazdu środkami komunikacji zbiorowej sugerujemy skorzystanie z pociągu (SKM linie S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie – RL)" - ostrzega Lotnisko Chopina.

Przedstawiciele portu lotniczego apelują, by zostawiać auta wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Samochody zaparkowane w sposób niewłaściwy mają być natychmiast odholowywane przez wyznaczone do tego służby.

Zamknięty Plac Zamkowy i nie tylko

WP

Od wtorku, 12 lutego, od godziny 20 do piątku, 15 lutego, do godziny 8, wyłączone z parkowania będą częściowo lub w całości ulice: Belwederska, Spacerowa, Konopnickiej, Emilii Plater, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Ossolińskich i Królewska.

W środę, 13 lutego wyłączone z parkowania będą częściowo lub w całości ulice: Miodowa, plac Zamkowy, Podwale, Senatorska, Kapitulna, Piekarska, Piwna, Świętojańska, Dziekania, Kanonia, Jezuicka, Celna, Brzozowa, Mostowa, Boleść, Grodzka, Nowy Zjazd, Bugaj i Wybrzeże Gdańskie.

"Ponadto od środy, 13 lutego, od godz. 6 do czwartku, 14 lutego, do godz. 6 zamknięty dla ruchu samochodów oraz pieszych będzie plac Zamkowy" - informuje portal Infoulice Warszawa.

WP

Stopień alarmowy CRP i ALFA

Przypomnijmy, że w związku z konferencją, premier Mateusz Morawiecki wprowadził dla całej Warszawy stopień alarmowy BRAVO-CRP (dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego).

Wcześniej (w czwartek), Grzegorz Świszcz informował na Twitterze, że szef rządu podpisał również zarządzenie wprowadzające w stolicy pierwszy stopień alarmowy ALFA. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

W dniach 13-14 lutego Departament Stanu i polskie MSZ organizują w naszym kraju międzynarodowe spotkanie ws. budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP