Trwa ładowanie...

Utrudnienia weekendowe - remonty i przemarsze

W sobotę i niedzielę kierowcy powinni się przygotować na zmiany w ruchu drogowym w Alejach Jerozolimskich. Ulicami miasta przejdą też dwa przemarsze

Utrudnienia weekendowe - remonty i przemarsze
d35qvdq
d35qvdq

W weekend będą utrudnienia, spowodowane dwoma przemarszami oraz remontami na terenie miasta.

W sobotę 14 czerwca w godz. 14:00 - 19:00 ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. Wyruszy ona z pl. Defilad i będzie się przemieszczać ulicami: Marszałkowska, pl. Bankowy, al. „Solidarności”, Most Śląsko-Dąbrowski, J. Sierakowskiego, ks. I. Kłopotowskiego i Wybrzeże Helskie. ****

Autobusy i tramwaje będą kierowane etapowo na trasy objazdowe.

d35qvdq

W niedzielę, 15 czerwca w godz. 12:00 - 16:00 odbędzie się Marsz dla Jezusa. Wyruszy on z pl. marsz. J. Piłsudskiego i przejdzie ulicami: Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Moliera – Senatorska, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejska, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska.

Zmiany w komunikacji będą wprowadzane etapami. Autobusy linii 102, 105, 107, 108, 111, 117, 118, 127, 128, 158, 159, 162, 166, 171, 174, 175, 178, 180, 187, 222, 444, 503, 507, 517 i 518 będą kierowane na trasy objazdowe, najbliższymi przejezdnymi równoległymi ciągami komunikacyjnymi. Tramwaje linii 7, 8, 9, 22, 24 i 25 w przypadku zablokowania Al. Jerozolimskich będą kursowały na skróconych trasach.

To nie koniec - w sobotę, 14 czerwca odbędzie się VIII. Bieg Ursynowa . Biegacze wystartują o godz. 12.00 ze skrzyżowania al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. I. Gandhi. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Trasa biegu prowadzi ulicami: al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia zachodnia, czyli w kierunku Lasu Kabackiego), S. Herbsta, E. Romera, W. Surowieckiego, al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia zachodnia, czyli w kierunku Lasu Kabackiego).

d35qvdq

Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji, a autobusowy linii 136, 148, 179, 185, 192, 193, 209 i 503 pojadą objazdami.

Weekendowe remonty

Od piątku 13 czerwca od godz. 22:00 do poniedziałku 16 czerwca do godz. 4:00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia Al. Jerozolimskich na odcinku od węzła Salomea do ul. S. Bodycha (granicy miasta). Na zamkniętej dla ruchu jezdni w kierunku granicy miasta wymieniana będzie nawierzchnia. Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: węzeł Salomea – droga ekspresowa S8 – węzeł Opacz – droga ekspresowa S2 (południowa obwodnica Warszawy). Możliwy będzie skręt z Al. Jerozolimskich w ul. „Nowolazurową”. Zamknięta będą wloty z ulic Ryżowej oraz gen. K. Sosnkowskiego w Al. Jerozolimskie. Prace na skrzyżowaniu z ul. Starodęby realizowane będą w godzinach nocnych – w ciągu dnia możliwy będzie wyjazd z tej ulic do Al. Jerozolimskich oraz skręt z południowej jezdni Al. Jerozolimskich.

W niedzielę 15 czerwca ok. godz. 22:00 zmieni się organizacja ruchu w al. W. Reymonta. Dzielnica Bielany buduje drugą jezdnię ulicy od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza. W niedzielę zwężona o jeden pas ruchu przy powstającym skrzyżowaniu zostanie ul. J. Kasprowicza prowadząca w kierunku Żoliborza. Większe zmiany czekają kierowców na skrzyżowaniu z S. Żeromskiego. Odcinek al. W. Reymonta po północnej stronie skrzyżowania zostanie zwężony – będzie na nim po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

d35qvdq

Utrudnienia w przyszłym tygodniu

W poniedziałek 16 czerwca Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie przygotowania do remontu północnego wiaduktu na ul. Łopuszańskiej nad torami WKD. Do czwartku 20 czerwca nie będzie zmian w ruchu drogowym - do tego czasu wykonawca będzie organizował zaplecze, nocami będą wykonywane przewiązki. W nocy z 20 na 21 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – zamknięty zostanie wiadukt północny a ruch przełożony na wiadukt południowy, na którym będą po dwa pasy w każdym kierunku. Samochody osobowe będą jeździły po zawężonych pasach ruchu, samochody ciężarowe i autobusy będą jechały środkiem jezdni, na dwóch pasach ruchu. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Przewidywany termin zakończenia prac to 15 września.

Także w poniedziałek 16 czerwca ok. godz. 22:00 zmieni się organizacja ruchu na ul. S. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. A. Sacharowa. Wyłączona z ruchu zostanie „stara” jezdnia ul. S. Żeromskiego na odcinku od ul. Marymonckiej do ul. A. Sacharowa. Ruch zostanie skierowany na drugą, nowo wybudowaną jezdnię – jadący w kierunku ul. Marymonckiej będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, w drugim kierunku będą dwa pasy. Zamknięty dla samochodów zostanie również wlot ul. T. Duracza na ul. S. Żeromskiego, utrzymany będzie natomiast wyjazd z ul. B. Sadowskiej. Zmiany związane są z przebudową układu drogowego w rejonie stacji Słodowiec I linii metra. W tym etapie prac przebudowana zostanie jezdnia ul. S. Żeromskiego i skrzyżowanie z ul. A. Sacharowa – będzie tu rondo.

d35qvdq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35qvdq