Uwaga na fałszywe banknoty. 19-latek wprowadzał je do obiegu

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na fałszywe banknoty. 19-latek wprowadzał je do obiegu

19-letni mężczyzna został zatrzymany przez bielańskich policjantów po tym, jak dał fałszywe banknoty dwóm obywatelom Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani na stacji benzynowej, gdy chcieli dokonac transakcji.

Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie podrobienia banknotów o nominale 100 złotych oraz wprowadzenie ich do obiegu. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na jednej z bielańskich stacji benzynowych chcieli zapłacić za alkohol sfałszowanymi banknotami. Jak ustalili policjanci za całym procederem stał 19-letni Michał H., który dał dwóm cudzoziemcom fałszywe banknoty i wysłał ich na stację po zakupy.

Zatrzymany już przez mundurowych Michał H. przyznał, że banknoty którymi chcieli zapłacić cudzoziemcy należały do niego. Ustalono też, że nie był to jednorazowy incydent. Policjanci ustalają teraz w jakim czasie i w jakich placówkach zostały wprowadzone do obrotu "fałszywki".

Funkcjonariusze zabezpieczyli drukarkę, na której drukowane były pieniądze, a prokurator przedstawił młodemu mężczyźnie zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytajcie też: **Podejrzana o zabójstwo na Stalowej****przejdzie badania psychiatryczne?**

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.