Trwa ładowanie...

Uwaga na fałszywe dobowe!

Podpowiadamy jak je odróżnić

Share
Uwaga na fałszywe dobowe!
dul5hus

W niektórych punktach sprzedaży biletów pojawiają się fałszywe kartonikowe bilety dobowe. Aby nie stać się ofiarą oszustów, wystarczy przyjrzeć się kupowanym biletom. Warto też zachować paragon potwierdzający zakup.

Do Zarządu Transportu Miejskiego docierają sygnały o fałszywych kartonikowych biletach dobowych pojawiających się w niektórych punktach sprzedaży biletów. Podjęto już działania mające na celu wyeliminowanie ich z rynku. Niedługo też ruszy akcja informacyjna, która pomoże warszawiakom odróżnić bilety oryginalne od fałszywych.

dul5hus

Jak rozpoznać fałszywki? Różnią się od oryginalnych przede wszystkim numerem seryjnym oraz hologramem. 11-cyfrowy numer seryjny na bilecie oryginalnym jest wykonany metodą kropkowaną, a na fałszywym linią ciągłą. W napisie „ZTM Warszawa”, umieszczonym na hologramie biletu oryginalnego – w przeciwieństwie do fałszywego – nie zostały zastosowane czarne kontury liter.

Pasażerowie, którzy kupują kartonikowe bilety dobowe powinni wymagać od sprzedawcy paragonu potwierdzającego zakup oraz zachować go do końca ważności biletu. W przypadku wątpliwości można odwiedzić jeden z Punktów Obsługi Pasażerów. ZTM - w związku z podrabianiem biletów dobowych – już skierował pierwsze zawiadomienia do organów ścigania. W obiegu może być nawet 10 tys. fałszywych biletów dobowych. Straty obliczono na 100 tys. zł!

dul5hus

Podziel się opinią

Share
dul5hus
dul5hus