Trwa ładowanie...
d22dru5

Uwaga na fotoradar przy Wisłostradzie!

To maszynka do zarabiania pieniędzy. Wszystko przez mylący znak stojący przed nim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na fotoradar przy Wisłostradzie!
d22dru5

Stojący w Warszawie fotoradar okazał się maszynką do zarabiania pieniędzy. Wszystko przez mylący znak stojący przed nim. Nie wiadomo kiedy urzędnicy zajmą się sprawą, gdyż sytuacja jest zgodna z przepisami. - czytamy w serwisie Moto.wp.pl.

"Sprytny" fotoradar stoi przy Wisłostradzie, tuż za wyjazdem z tunelu w kierunku Gdańska. Urządzenie kontroluje kierowców wyjeżdżających z tunelu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Przed samym fotoradarem stoi jednak znak ograniczenia do 70 km/h, co wprowadza w błąd wielu kierowców - przyspieszają oni przez ten znak trochę wcześniej.

Fotoradar mierzy prędkość jeszcze przed znakiem dopuszczającym szybszą jazdę, czyli robi zdjęcia za przekroczenie prędkości 50 km/h. Kierowcy widząc wyższy limit prędkości spodziewają się, że pilnuje on właśnie dostosowania się do ograniczenia do 70 km/h. Zamieszanie wynika też z faktu, że całkiem niedawno fotoradar był odwrócony w drugą stronę i kontrolował kierowców udających się w kierunku południowym. Przestawiono go o 180 stopni i powstała myląca kierowców sytuacja. Pytany o to Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że zajmie się feralnym fotoradarem. Kiedy - nie wiadomo. Nie muszą się śpieszyć, bowiem wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Nie da się też ukryć, że fotoradar zapewnia spore przychody.

d22dru5

Przeczytajcie też: 10 najbardziej dochodowych fotoradarów w Warszawie

d22dru5

Podziel się opinią

Share
d22dru5
d22dru5