Trwa ładowanie...
d39szxt

Uwagi do przetargu na rozbudowę II linii metra. "Możliwe opóźnienie inwestycji?"

Wszystko w wyniku decyzji Urzędu Zamówień Publicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwagi do przetargu na rozbudowę II linii metra. "Możliwe opóźnienie inwestycji?"
d39szxt

Kontrola wykazała niewielkie uchybienia, dotyczące przetargu na rozbudowę centralnego odcinka II linii metra. Urzędnicy zapewniają jednak, że planowany termin oddania inwestycji nie ulegnie zmianie i nadal jest to 2019 rok. Teraz Metro Warszawskie ma 7 dni na szczegółowe odniesienie się do wszystkich uwag.

Spółka zapewnia, że już wkrótce zostaną podpisane umowy z wybranymi wykonawcami i w ciągu niespełna 40 miesięcy rozbudują oni II linię stołecznej kolejki, o sześć stacji. Wcześniej wszystkie odwołania firm, które nie zostały wybrane w przetargu odrzuciła Krajowa Izba Odwoławcza. Teraz swoje zastrzeżenia wniósł UZP.

- Urząd Zamówień Publicznych zakończył kontrolę, dotyczącą przetargu na rozbudowę w tzw. systemie 3+3. Otrzymaliśmy dwie uwagi, które odnoszą się do drobnych kwestii proceduralnych. Nie ma żadnych zastrzeżeń, dotyczących zasadności i procedury wyboru samych wykonawców - powiedziała WawaLove.pl Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. - Uwagi UZP nie wpłyną też na termin realizacji tej inwestycji - uspokaja Bartoń.

d39szxt

Przypomnijmy, że w 2019 roku powinno powstać sześć kolejnych stacji metra . Trzy w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza) oraz trzy w stronę Pragi/Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2). Wykonawcą inwestycji (w kierunku zachodnim) będzie turecka firma Gülermak, natomiast na odcinku wschodnio-północnym włoskie przedsiębiorstwo Astaldi.

Przeczytajcie też: Most Północny ogołocony przez złomiarzy. "Tak wygląda nadzór po pożarze Łazienkowskiego"

d39szxt

Podziel się opinią

Share

d39szxt

d39szxt