Trwa ładowanie...

Uważaj na fałszywe faktury za prąd! PGE ostrzega

Na skrzynki mailowe klientów w całym kraju trafiają wiadomości zatytułowane „eFaktura za energię elektryczną (numer)”.

Share
Uważaj na fałszywe faktury za prąd! PGE ostrzega
d3kuc45

PGE ostrzega przed fałszywymi fakturami elektronicznymi, które wysyłane są do klientów spółki. Otwarcie wiadomości zatytułowanej „eFaktura za energię elektryczną (numer)” grozi zainstalowaniem złośliwego oprogramowania - poinformowało Radio ZET.

Na skrzynki mailowe klientów w całym kraju trafiają wiadomości zatytułowane „eFaktura za energię elektryczną (numer)”. W wiadomości pojawia się informacja, że jest to eFaktura wystawiona przez PGE Polską Grupę Energetyczną. - PGE nie jest nadawcą tych wiadomości, a fałszywy e-mail może stanowić zagrożenie i zawierać złośliwie oprogramowanie - podkreśliła rzeczniczka prasowa PGE Obrót Agnieszka Szczekala.

Nie daj się oszukać!

Spółka apeluje do wszystkich klientów, by dla bezpieczeństwa swojego sprzętu elektronicznego i znajdujących się na nim danych nie otwierali wiadomości zatytułowanej „eFaktura za energię elektryczną (numer)”.

d3kuc45

Nadawcą prawdziwej faktury wystawionej przez PGE jest firma Blue Media, która świadczy usługę generowania i wysyłania eFaktur dla PGE Obrót, adres e-mail nadawcy to: pge-efaktura@bluemedia.pl, tytuł wiadomości: Powiadomienie o wystawieniu nowego rachunku. W mejlu znajduje się załącznik, którym jest standardowa faktura za energię elektryczną, a treść maila zawiera: numer faktury, datę wystawiania faktury, termin płatności, indywidualny numer konta oraz tytuł płatności - dodaje Radio ZET.

Spółka podaje także, że faktura dostarczana jest na adres mailowy klienta zgodnie z okresem rozliczeniowym. Wiadomość zawiera także logotypy: logo Blue Media, logo PGE eFaktura..

Źródło: (Radio ZET)

d3kuc45

Podziel się opinią

Share
d3kuc45
d3kuc45