ycipk-3uvgtl

Uważaj na fałszywe faktury za prąd! PGE ostrzega

Na skrzynki mailowe klientów w całym kraju trafiają wiadomości zatytułowane „eFaktura za energię elektryczną (numer)”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj na fałszywe faktury za prąd! PGE ostrzega
ycipk-3uvgtl

PGE ostrzega przed fałszywymi fakturami elektronicznymi, które wysyłane są do klientów spółki. Otwarcie wiadomości zatytułowanej „eFaktura za energię elektryczną (numer)” grozi zainstalowaniem złośliwego oprogramowania - poinformowało Radio ZET.

Na skrzynki mailowe klientów w całym kraju trafiają wiadomości zatytułowane „eFaktura za energię elektryczną (numer)”. W wiadomości pojawia się informacja, że jest to eFaktura wystawiona przez PGE Polską Grupę Energetyczną. - PGE nie jest nadawcą tych wiadomości, a fałszywy e-mail może stanowić zagrożenie i zawierać złośliwie oprogramowanie - podkreśliła rzeczniczka prasowa PGE Obrót Agnieszka Szczekala.

Nie daj się oszukać!

ycipk-3uvgtl

Spółka apeluje do wszystkich klientów, by dla bezpieczeństwa swojego sprzętu elektronicznego i znajdujących się na nim danych nie otwierali wiadomości zatytułowanej „eFaktura za energię elektryczną (numer)”.

Nadawcą prawdziwej faktury wystawionej przez PGE jest firma Blue Media, która świadczy usługę generowania i wysyłania eFaktur dla PGE Obrót, adres e-mail nadawcy to: pge-efaktura@bluemedia.pl, tytuł wiadomości: Powiadomienie o wystawieniu nowego rachunku. W mejlu znajduje się załącznik, którym jest standardowa faktura za energię elektryczną, a treść maila zawiera: numer faktury, datę wystawiania faktury, termin płatności, indywidualny numer konta oraz tytuł płatności - dodaje Radio ZET.

Spółka podaje także, że faktura dostarczana jest na adres mailowy klienta zgodnie z okresem rozliczeniowym. Wiadomość zawiera także logotypy: logo Blue Media, logo PGE eFaktura..

Źródło: (Radio ZET)

ycipk-3uvgtl

Przeczytaj też: Trwają zdjęcia do nowego "Pitbulla" - "Niebezpieczne kobiety"

Podziel się
ycipk-3uvgtl
ycipk-3uvgtl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3uvgtl