Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
27-04-2018 13:10

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie 2018

Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędą się już po raz piąty. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego będzie obchodzić 14. rocznicę swojego powstania. W dniach 1-6 maja kawalerzyści-ochotnicy przeniosą gości w magiczne lata 20., aby jeszcze raz poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Share
V Warszawskie Dni Kawaleryjskie 2018 Źródło: Materiały prasowe
d445are

Warszawskie Dni Kawaleryjskie to kawaleryjskie święto, które co roku zmienia Łazienki Królewskie nie do poznania. Spacerowicze podziwiają galowe umundurowanie oraz maniery kawalerzystów, a także mogą z bliska obserwować ich piękne konie. Wśród atrakcji są również pokazy musztry konnej oraz Mazowieckie Klasyfikacje Kawaleryjskich Mistrzostw Polski Militari, w tym tak niecodzienne konkurencje jak władanie szablą i lancą.

Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie rozpoczną pokazy Szwadronu Honorowego na hipodromie w Łazienkach Królewskich planowane na 1 i 3 maja. Kulminacja obchodów nastąpi 4 maja, gdy w Łazienkach w godzinach będzie odbywać się konferencja naukowa, natomiast w JKS Umiastów k. Warszawy, gdzie na co dzień stacjonuje Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich, odbędą się dwie konkurencje kawaleryjskich zawodów konnych: ujeżdżenie i cross. Zawody wchodzą w skład Mistrzostw Polski Militari, w tym roku zorganizowanych jako memoriał płk. Jerzego Staniszkisa (oficera 3 Pułku Szwoleżerów) i Andrzeja Przewoźnika (przyjaciela i darczyńcy Szwadronu Honorowego 3 Pułku).

Piątkowe uroczystości zakończy Uroczysta Gala V Warszawskich Dni Kawaleryjskich wraz z ceremonią wręczenia nagród im. gen. bryg. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego o godzinie 20:00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Nagrodzone zostają osoby szczególnie zasłużone dla kawalerii i kultywowania jej pamięci.

d445are

Kolejny dzień – 5 maja – rozpocznie się następną konkurencją klasyfikacji Mistrzostw Militari. Kawaleryjskie zawody strzeleckie o Puchar Niepodległej odbędą się na strzelnicy FSO przy ul. Jagiellońskiej 88/10b. Tymczasem na Hipodromie w Łazienkach emocji dostarczą konkurencje skoków przez przeszkody w klasach LL i L. Następnie o godzinie 18:00 na dziedzińcu Klasztoru OO. Bernardynów przy ul. Czerniakowskiej 2/4odbędzie się capstrzyk, a później o 20:30 uroczysty raut z okazji Święta Pułkowego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Niedziela 6 maja rozpocznie się Mszą Świętą o 10:00 w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Następnie o godzinie 13:30 w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczysty apel na Tarasie Pałacu na Wodzie, w czasie którego zasłużeni dla Pułku szwoleżerowie i żołnierze z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zostaną uroczyście uhonorowani odznaczeniami pułkowymi. Od 15:00 zostanie rozegrana najbardziej widowiskowa konkurencja Mazowieckich Klasyfikacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą.

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy ceremonia dekoracji zwycięzców Mazowieckich Klasyfikacji Mistrzostw Polski Militari, która odbędzie się na hipodromie w Łazienkach o 18:00.

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości!

d445are
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d445are
d445are