Trwa ładowanie...
dukzb5v

Veturilo kończy dwa lata!

Rozpoczął się też montaż 21 nowych stacji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Veturilo kończy dwa lata!
dukzb5v

Od dwóch lat ich stacje są charakterystycznym elementem wielu ulic i skwerów. Jest ich 2650, a warszawiacy korzystają z nich ponad osiem tysięcy razy dziennie. Rower Veturilo skończył w sierpniu dwa lata.

Do dyspozycji rowerzystów w Warszawie są w tej chwili 174 stacje i 2650 rowerów Veturilo, zlokalizowanych w kilkunastu dzielnicach. Miejskie rowery mają średnio 5,6 proc. udziału w ogólnym ruchu rowerowym w stolicy. W tym sezonie odnotowano już ponad 1,2 mln wypożyczeń.

Zobacz także: Rusza wypożyczalnia rowerów transportowych

dukzb5v

W sierpniu rozpoczął się montaż dwudziestu jeden nowych stacji w pięciu warszawskich dzielnicach. Zostaną uruchomione 1 września. Najwięcej, aż osiem z nich, pojawi się na Mokotowie w al. Niepodległości w rejonach ulic Woronicza i Wiktorskiej, u zbiegu ulic Puławskiej i Dworkowej, na al. Jana Sobieskiego w rejonach ul. Chełmskiej i św. Bonifacego, niedaleko pętli autobusowej, na ul.Czerniakowskiej w rejonach Gagarina i ZUS.

Na Pradze-Południe powstanie pięć stacji: przy placu Szambeka, przy ulicach Grochowskiej, Gen. Abrahama, przy skrzyżowaniach ulic Afrykańskiej i Egipskiej oraz Rechniewskiego i Jeziorańskiego. Kolejne pięć stacji znajdzie się w Ursusie w okolicy urzędu dzielnicy, przy stacjach PKP Ursus i Ursus Niedźwiadek, u zbiegu ulic Skoroszewskiej i Prystora oraz przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dwie nowe stacje powstaną w Wilanowie, przy skrzyżowaniach ulic Sytej i Vogla oraz alei Wilanowskiej i Jana Sobieskiego. Ostatnia nowa stacja usytuowana będzie przy ulicy Redutowej na Woli.

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v