Trwa ładowanie...

Veturilo - ponad milion wypożyczeń!

Milionowe wypożyczenie miało miejsce w ten weekend, na ul. Miodowej. Rower pokonał odcinek 1.9 km mieszcząc się w bezpłatnej 20-minutowej taryfie
Share
Veturilo - ponad milion wypożyczeń!
d3xv8m1

Mimo wielu problemów z Veturilo, które zawsze staramy się opisać na naszych stronach, miejskie rowery cieszą się niesłabnącą popularnością. W dniu, w którym wypożyczono milionowy rpwer, operator odnotował w Warszawie łącznie 1.004 008 wypożyczeń i 9145 nowych rejestracji.

Trochę statystyk: Rowery są wykorzystywane średnio 4-5 razy dziennie każdy, zaś z floty 2.500 jednośladów korzysta już 117 006 warszawiaków. Zyski z wypożyczeń, z których blisko 80% mieści się w bezpłatnej taryfie, wpływają do kasy miejskiej. Jest ich na tyle dużo, że jeszcze sporo zostaje po opłaceniu ryczałtu dla operatora. ****

To ewidentny dowód na ekonomiczny sens idei roweru miejskiego zbudowanego w oparciu o zamówienie publiczne na dużą skalę. Początkowe nakłady inwestycyjne szybko się zwracają, a co więcej generują pozytywne zmiany związane ze stylem życia każdego z nas i realizują miejską polityką zrównoważonego rozwoju. Inwestycje w stacje rowerowe pozwalają odciążyć ulice z korków, a całe miasta z zanieczyszczeń i hałasu – mówi nam Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, największego, działającego od 2 lat w Polsce systemu samoobsługowych stacji rowerowych.

d3xv8m1

Do końca czerwca w Warszawie będzie funkcjonować 160 stacji. Patrząc na zapotrzebowanie oraz średnią wypożyczeń ok.12.000 dziennie, miasto ma potencjał na podwojenie systemu. Dotychczasowy rekord dzienny wypożyczeń wyniósł 14.978.

Wszystkie wypożyczalnie działają w ramach międzynarodowego systemu Nextbike, a to oznacza, że ich użytkownicy mogą wypożyczać jednoślady w wybranym mieście w Polsce i zagranicą. Wystarczy jednorazowa rejestracja i użytkownik ma dostęp do 16.000 rowerów w 60 miastach na trzech kontynentach. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a ich stacje zlokalizowane są w najpopularniejszych miejscach poszczególnych miast.

d3xv8m1

Podziel się opinią

Share
d3xv8m1
d3xv8m1