Trwa ładowanie...

Veturilo rusza 1 marca!

1,8 miliona wypożyczeń, niemal podwojenie liczby użytkowników oraz obecność w grupie 10 najlepszych systemów rowerowych świata. Czy w tym roku pobijemy rekord?

Veturilo rusza 1 marca!
d3lrhjw
d3lrhjw

System rowerów miejskich Veturilo - Nextbike Polska wystartuje 1 marca. - Jeśli tylko nie dojdzie do jakiejś apokaliptycznej anomalii pogodowej - usłyszeliśmy w biurze Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. - Operator systemu jest gotowy i nic nie stoi na przeszkodzie, by system wystartował zgodnie z harmonogramem.

Mieszkańcy stolicy coraz chętniej korzystają z rowerów. W systemie Veturilo (173 wypożyczalnie, blisko 2700 jednośladów) zarejestrowało się od początku jego istnienia 150 tys. użytkowników, a rowery w 2013 były wypożyczane blisko prawie 1,8 mln razy. Czy w 2014 ten rekord zostanie pobity?

Ruch rowerowy na popularnych szlakach rowerowych w stolicy ( most Świętokrzyski , ul. Jana III Sobieskiego, Wybrzeże Gdańskie) w porównaniu do 2011 roku, zwiększył się az o 36 procent! Warszawski system został nawet zauważony przez światowe media .

d3lrhjw

Wśród warszawskich cyklistów przeważają mężczyźni - przynajmniej według ankiety przeprowadzonej przez pełnomocnika. Jest to ponoć typowe wśród miast, które dopiero rozwijają swój ruch, kulturę rowerową oraz infrastrukturę. Niezależnie od płci ankietowani mężczyźni i kobiety jeżdżą na rowerach podobnie często - jedna trzecia codziennie, około 40% raz w tygodniu, a reszta rzadziej. W okresie zimowym widać już kilkunastoprocentową nadreprezentację mężczyzn.

Rowerami najczęściej jeździmy rekreacyjnie - używanie roweru w tym celu deklaruje 84 procent badanych. Jednocześnie aż 72 procent rowerami jeździ także do pracy, a niewiele mniej (64 procent) na zakupy. Na rowerze załatwiamy tez sprawy rowerowe, jeździmy do kina czy szkoły. 22 procent badanych używa roweru służbowo.

d3lrhjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lrhjw