Trwa ładowanie...

Veturilo wraca w marcu. Ponad 4,5 tys. rowerów!

"Warszawiacy, jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie, skorzystają z wypożyczalni rowerów elektrycznych"

Veturilo wraca w marcu. Ponad 4,5 tys. rowerów!
d3ihjd7
d3ihjd7

Już w marcu mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać z rowerów Veturilo. - Zimowa pogoda nie sprzyja przygotowaniom do uruchomienia systemu, te jednak toczą się pełną parą - poinformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Jak już informowaliśmy , system rowerów miejskich przechodzi całkowitą metamorfozę. Stare rowery i terminale zostały zdemontowane, zaś w ich miejsce pojawią się nowe, wygodniejsze i bardziej nowoczesne. Liczba stacji wzrośnie do 316 a rowerów do 4660.

- Uruchomienie systemu na czas to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Pogoda nie ułatwia prac: przy śniegu i mrozie trudniej jest przygotować teren pod montaż nowych stacji. Przygotowania idą jednak do przodu i jesteśmy zdeterminowani, by mimo zimy zdążyć z uruchomieniem Veturilo na 1 marca – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Ustawiono już 163 terminale w całym mieście . W magazynie czeka już 2000 nowych rowerów, gotowych do wyruszenia na miasto.

d3ihjd7

Warszawiaków czekaja zmiany. Poza setką nowych stacji, pojawią się również wypożyczalnie rowerków dziecięcych (6 stacji w 6 parkach i obszarach rekreacyjnych). Z kolei już od czerwca warszawiacy, jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie, skorzystają z wypożyczalni rowerów elektrycznych. W stolicy będzie ich dostępnych 100 – w 10 dedykowanych stacjach w rejonie skarpy.

- Rowery zostaną wyposażone w dodatkowy hamulec ręczny, wyższą i wygodniejszą kierownicę dopasowaną do osób o większym wzroście, dzwonek obrotowy wsuwany na kierownicę, bagażnik przedni i szerokie siodełko. Sztyca siodełka będzie wyposażona w podziałkę, pozwalającą dopasować wysokość do wzrostu. Na rowerze zostanie umieszczony również kod QR umożliwiający szybkie wypożyczenie bez korzystania z terminali - wyjaśnia pełnomocnik.

Dodaje, że zmienią się też same terminale. - Będą wyposażone w nowoczesne, kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym i obsługą płatności zbliżeniowych oraz w uniwersalną pompkę rowerową. Wprowadzona zostanie możliwość wypożyczania i zwrotu rowerów za pomocą aplikacji mobilnej. Każdy stojak będzie miał diodę, sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć.

d3ihjd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ihjd7