Trwa ładowanie...
d1iufea

VII Festiwal Równe Prawa Do Miłości

Kotylion Party, debaty, pokazy filmowe, wymienialnia książek, pokaz mody w Jerozolimie i happening walentynkowy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VII Festiwal Równe Prawa Do Miłości
d1iufea

Ideą jest umożliwienie wszystkim dobrej zabawy w queerowym klimacie, edukacja i poszerzanie horyzontów w okresie Święta Zakochanych. Chodzi o stworzenie nieheteronormatywnej alternatywy, pokazanie w sposób pozytywny, że miłość ma wiele wymiarów i nie zawsze oznacza uczucie między mężczyzną, a kobietą. Organizatorzy chcą również, aby szeroko pojęta kultura queer znalazła swoje stałe miejsce w kulturze masowej, była jej równa i przestała być marginalizowana.

Festiwal rozpoczyna się 8 lutego kultową już imprezą - Kotylion Party . Warszawianie będą mogli razem celeberować równość do miłości aż do 17 lutego. Będą miały miejsce cztery debaty poruszające m.in. temat poliamorii czy fetyszy. Odbędą się także dwa cykle pokazów filmowych: 3 filmy Johnego Watersa oraz 3 filmy o tematyce izraelskiej.

Jeśli ktoś będzie posiadaczem wolnego czasu i przeczytanych książek to 11 lutego o godzinie 15:00 w Dynamo Cafe będzie można wymienić się książkami oraz nabyć nowe pozycje wydawnicze LGBT na kiermaszu księgarni „3 Kolory” i „Feminoteki”. Następnego dnia, o godzinie 19:00, serdecznie zapraszamy do pobliskiego Wrzenia Świata na spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem i Mariuszem Kurcem.

d1iufea

Istotnym elementem festiwalu jest konferencja „Pink money” dotycząca historii, zalet i wad operacji marketingowych skierowanych do konsumentów nieheteroseksualnych, która odbędzie się 12 lutego o godzinie 17:30 w auli Starej Biblioteki UW.

Ani mróz, ani deszcz, ani śnieg nie powstrzymają działaczy z Queerowego Centrum Społecznego, którzy ramię w ramię ze Stowarzyszeniem „bez!miar” zmierzą się z heteronormą podczas* happeningu walentynkowego ! Szukajcie amorków na Placu Zamkowym, 14 lutego o godzinie 14:00!*

15 lutego natomiast w klubie Jerozolima będzie można się zabawić na żywo z wirującymi tancerzami i modelami po pokazie marki odzieżowej H0M0.

WIĘCEJ O FESTIWALU

d1iufea

Wawalove.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Patronami medialnymi są też: Stopklatka.pl, Cienama.pl, Queer.pl, Kampaniespoleczne.pl, Replika, Mówią Na Mieście, Independent.

d1iufea

Podziel się opinią

Share
d1iufea
d1iufea