Trwa ładowanie...
d2beo1o

VIII Festiwal Twórczości Żenującej ZACIERALIA 2015

Impreza nie ma sponsorów ani patronów medialnych, ponieważ organizatorzy celowo nie wchodzą w żadne układy. Festiwal organizowany jest bez większego zadęcia promocyjnego, metodami niemal domowymi, podobnie jak pierogi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VIII Festiwal Twórczości Żenującej ZACIERALIA 2015
d2beo1o

To już kolejna, ósma edycja Festiwalu Twórczości Żenującej "Zacieralia". Niepowtarzalną atmosferę tej imprezy zapewniają zespoły, które, choć prezentują odmienne style muzyczne i różne doświadczenie sceniczne, łączy chęć grania muzyki niezależnej, szczerej, bezkompromisowej i spontanicznej, dla zabawy i przyjemności własnej oraz publiczności. Wydarzenie odbędzie się 9 i 10 stycznia 2015 roku tradycyjnie już w klubie Progresja, przy ulicy Fort Wola 22.

Impreza nie ma sponsorów ani patronów medialnych, ponieważ organizatorzy celowo nie wchodzą w żadne układy. Festiwal organizowany jest bez większego zadęcia promocyjnego, metodami niemal domowymi, podobnie jak pierogi. Pozostaje w jak najmniejszym stopniu skalany mamoną i wolny od uwarunkowań i mechanizmów komercyjnych - wyjaśniają organizatorzy.

Przewrotne hasło „żenada” ma podkreślać świeżość, otwartość, niezależność, spontaniczność, odwagę w prowokowaniu i brawurę sceniczną wykonawców, nie umniejsza zaś w niczym wartości poczynań artystycznych. Wystąpi 19 zespołów, część przyjezdnych.

d2beo1o

Gwiazdami będą grupy Deriglasoff, GKS z udziałem Kuby Sienkiewicza, Zuch Kazik, Kazik i ProForma, Kabanos, Speculum z Figo i Dr Yry, Janusz Zdunek z orkiestrą dętą, TPN 25, Zacier, Deuter, Kasia i Wojtek, smkkpm ULTRA, pojawi się też ciekawa formacja VOA z udziałem Roberta Brylewskiego, Grupa Pieseek, zadebiutuje na festiwalu czarny Ziutek z Kilerami, Krwiokał Jaoka z grupy szturmowej pyta.pl, na koniec zabrzmi Płonąca Pyta Nerona. __

Konferansjerką zajmą się koledzy z zasłużonej Łyżki Czyli Chilli, obrazy na żywo wyczaruje Niebieski Robi Kreski, pojawi się prezentacja Galerii Przechodniej Mostu nad Pustynią, w przerwach między zespołami będą krótkie filmy zf Gruszka Szczepana, Szczauki Pictures, pyta.pl i Łyżki Czyli Chilli - dodają organizatorzy.

Bilety w przedsprzedaży: 28/50zł.

Zobacz także: Fuck Up Nights. O porażkach w biznesie w sposób luźny i zabawny

d2beo1o

Podziel się opinią

Share
d2beo1o
d2beo1o