Trwa ładowanie...

"Vivat wszystkie stany!" (spacer)

Spacer z Hugonem Kołłątajem, Stanisławem Augustem Poniatowskim i Izabelą Czartoryską. Przewodnicy w strojach z epoki opowiedzą o 1791 roku

"Vivat wszystkie stany!" (spacer)
d2zl18b
d2zl18b

Przewodnicy warszawscy zapraszają w sobotę, 3 maja 2014 na bezpłatny spacer "Vivat wszystkie stany!" organizowany z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie o godz. 14:30 przy Pałacu Czapskich na Krakowskim Przedmieściu 5.

Przewodnicy w strojach z epoki opowiedzą o genezie powstania Ustawy Rządowej oraz jej autorach, o miejscach, w których Konstytucja powstawała, o atmosferze dni kwietniowych i majowych 1791 r. oraz o tym, jak dokładnie przebiegało posiedzenie, podczas którego uchwalono Konstytucję.

* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!*


Dzięki Dyrekcji Teatru Narodowego, który jest sponsorem imprezy, przewodnicy będą w strojach z epoki i wcielą się w postacie m.in; Hugo Kołłątaja, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, księżną Izabelę Czartoryską oraz marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego, któremu ten spacer zostanie poświęcony. Będzie historia, edukacja, patriotyzm, dobra zabawa i pamiątkowe kotyliony.

d2zl18b

Przed Archikatedrą św. Jana zostanie zaprezentowany baner z obrazem Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja 1791 roku" i omówiona zawarta w nim symbolika. Organizatorami są Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK i Przewodnicy Warszawa.

d2zl18b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zl18b