Trwa ładowanie...

W 2015 roku Koleje Mazowieckie przewiozły ponad 63 mln pasażerów

Spółka chwali się statystykami i zapowiada dalszy rozwój oferty.

W 2015 roku Koleje Mazowieckie przewiozły ponad 63 mln pasażerów
d1cnb6l
d1cnb6l

Samorządowy przewoźnik kolejowy na Mazowszu cieszy się niesłabnącym zainteresowanie podróżnych, o czym świadczą choćby statystyki. Koleje Mazowieckie w zeszłym roku przewiozły dokładnie 63 246 500 pasażerów. To o ponad pół miliona więcej, niż w 2014 roku.

- Ten wynik cieszy, szczególnie w kontekście utrudnień związanych z licznymi remontami infrastruktury, z jakimi musieli zmagać się pasażerowie, m.in. na linii do Skierniewic, czy Małkini. Jestem wdzięczny naszym podróżnym za zaufanie oraz za to, że pozostali lojalni. Na najbliższe lata PKP PLK zapowiedziały rozszerzenie prac remontowych, zwłaszcza w obrębie aglomeracji warszawskiej, w tym remont linii średnicowej. Należy więc spodziewać się, że utrudnienia będą duże. Zapewniam, jednak że zrobimy wszystko, aby te uciążliwości były jak najmniej odczuwalne – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie.

Spółka podkreśla, że ostatnie lata to ogromne inwestycje taborowe, które mają się przełożyć na poprawę komfortu podróżowania po Mazowszu . Wśród najistotniejszych można wymienić m.in. 12 składów Impuls oraz 22 wagony piętrowe. Dodatkowo, na mniej uczęszczanych szlakach pojawiły się też autobusy szybowe. Koleje Mazowieckie zapewniają, że dalej będą dynamicznie rozwijać swoją ofertę przewozową.

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l