Trwa ładowanie...
d1rlbcg

W barze mlecznym na Stalowej dobrze karmią

Za co kochamy bary mleczne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W barze mlecznym na Stalowej dobrze karmią
d1rlbcg

Powodów do miłości jest wiele - w barze mlecznym zjemy wyjątkowo tanio, smacznie i po domowemu. Bar mleczny jest miejscem, w którym serwują tradycyjną polską kuchnię. Tutaj również poczujemy klimat PRL-u - stołeczne bary mleczne swoim wystrojem wciąż przypominają lokale, które pamiętamy sprzd wielu lat.

Były pomysły, aby bary mleczne w Warszawie zostały zlikwidowane. Pewnie uznano, że są za mało reprezentacyjne dla stolicy dużego, europejskiego państwa. Na szczęście warszawiacy się zbuntowali. Bary mleczne wciąż mają wielu klientów wśród mieszkańców miasta, a coraz częściej zaglądają do nich rownież przyjezdni - zagraniczni turyści właściwie tylko tutaj mają szansę posmakować tradycyjnych dań naszego kraju.

Mleczne bary na pewno nie wyglądają idealnie, a wiele z nich nie zmieniło wystroju od lat 80-tych. Na szczęście niektóre zmieniają się i to na lepsze. Jednym z takich barów jest praska jadłodajnia na Stalowej. Kiedyś nosiła nazwę „Bar Stalowy”. Teraz na ścianie wiszą kolorowe obrazy. W kuchni królują pyszne, domowe, tanie dania. Specjalnością baru są pierogi (ruskie, z mięsem, kapustą, szpinakiem za 8 zł), naleśniki, na słodko i na ostro. Herbata i kawa kosztuje tu ok. 2 złotych. Tu zjemy na śniadanie niedrogą jajecznicę, a na obiad schabowego z ziemniakami. Wszystko jest bardzo smaczne, o czym świadczy rzesza stałych, zadowolonych klientów. Na posiłki zaglądają tu zarówno rdzenni mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy, jak i artyści, którzy mają tu swoje pracownie.

d1rlbcg

Kto będzie w okolicy, powinien zajrzeć tu na obiad - na pewno nie będzie rozczarowany.

ul. Stalowa20/22
Warszawa
tel.: (022) 618 35 43

d1rlbcg

Podziel się opinią

Share

d1rlbcg

d1rlbcg