Trwa ładowanie...

W błocie przy Anyżkowej ugrzązł dzik. "Nie miał szans na wydostanie się"

"Zwierzę było tak osłabione, że jeszcze ponad kwadrans wypoczywało leżąc na trawie"

W błocie przy Anyżkowej ugrzązł dzik. "Nie miał szans na wydostanie się"
d3cb0e5
d3cb0e5

Przez kilka godzin dzik usiłował wydostać z grząskiego mułu w jednym z ursynowskich akwenów. Straż Miejska otrzymała informację u unieruchomionym zwierzęciu w poniedziałkowe popołudnie. Na miejsce wysłano Eko Patrol

W poniedziałek ok. godz. 15.30 w stawie na tyłach cmentarza przy ul. Anyżkowej wędkarz zauważył próbującego wydostać się z mułu dzika. Zwierzę utknęło blisko brzegu i nie potrafiło samodzielnie uwolnić się. Mężczyzna poinformował o tym Eko Patrol.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, dzik znajdował się jakieś dwa metry od brzegu. Zwierzę nie miało szans na samodzielne wydostanie się. Aby mu pomóc, użyliśmy specjalistycznego sprzętu do odławiania zwierząt – powiedział podejmujący interwencję st. insp. Maciej Zuba z Eko Patrolu. Strażnicy miejscy uwolnili dzika przy pomocy chwytaka weterynaryjnego.

- Po uwolnieniu z pułapki zwierzę było tak osłabione, że jeszcze ponad kwadrans wypoczywało leżąc na trawie. Czekaliśmy aż nabierze sił, zabezpieczając w tym czasie miejsce przed dostępem osób postronnych – dodał st. insp. Maciej Zuba.

d3cb0e5

Po krótkim wypoczynku dzik wrócił do środowiska naturalnego.

d3cb0e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cb0e5