Trwa ładowanie...

W czwartek komunikacja za darmo! Powód? Smog

Kasowniki będą wyłączone

Share
W czwartek komunikacja za darmo! Powód? Smog
d45vkv2

W czwartek podróż stołeczną komunikacją miejską ma być całkowicie darmowa. Taką decyzję podjął stołeczny ratusz. Powodem jest duże stężenie szkodliwych substancji, które przewidywane jest na ten dzień.

Smog od niedawna staje się sporym problemem w Warszawie. To jednak pierwszy taki przypadek w historii, że z tego powodu miasto decyduje się na całkowicie darmową komunikację. Kasowniki mają zostać wyłączone. Obowiązywać mają takie rozwiązania, jak w Dzień bez Samochodu.

Na czwartek prognoza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przewiduje wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza. - Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście - apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

d45vkv2

Decyzję ratusza skomentował Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. - Po wielu dniach smogu ratusz wreszcie podejmuje jakieś kroki. Jedną ręką darmowa komunikacja (brawo!) drugą ręką miliardy na poszerzanie dróg, chaos przestrzenny, masowa wycinka drzew i zabudowa terenów zielonych. Czyli typowa Hania - prezydent Warszawy - napisał Śpiewak na Facebooku.

Aby jeszcze bardziej nie zwiększać stężenia smogu w czwartek, ratusz apeluje również o nie palenie w tym dniu w piecach.

Źródło: UM Warszawa/ZTM/Wawalove

(Oprac: MO)

d45vkv2
d45vkv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vkv2
d45vkv2