Trwa ładowanie...

W długi weekend startuje wypożyczalnia skuterów elektrycznych. Poznaliśmy ceny

W obecnym sezonie ma ich jeździć po Warszawie nawet 150

Share
W długi weekend startuje wypożyczalnia skuterów elektrycznych. Poznaliśmy ceny
d4343eu

Prędkość: 45 km na godzinę. Odległość: 60 km na pełnej baterii. Cena: 69 gr za minutę. Zasięg: cała Warszawa. Pod koniec kwietnia, w długi weekend startuje nowa usługa w stolicy - wypożyczanie skuterów elektrycznych na minuty.

- Nasza usługa jest trochę podobna do systemów miejskich Veturilo, a trochę nie, bo nie mamy stacji bazowych. Przez specjalną aplikację będzie można sprawdzić gdzie znajduje się skuter, czy jest wolny, w jakim stopniu załadowana jest bateria i wówczas go wypożyczyć - mówi WawaLove.pl Łukasz Banach, współzałożyciel projektu. - Na początek będziemy mieli kilkadziesiąt pojazdów, ale w sezonie po Warszawie ma ich jeździć aż 150. Właściwie codziennie będzie ich więcej - dodaje.

Kto i jak może wypożyczyć taki skuter? Po pierwsze trzeba się zarejestrować w systemie, wpłacić podobnie jak w Veturilo pewną sumę pieniędzy. - W tym przypadku 49 złotych, które będziemy mogli "wyjeździć" na skuterze - podkreśla Banach. Potem ściągamy aplikację i już.

Skuter z portem USB

Osoby, które mają 22 lata i więcej, będą musiały przy rejestracji wysłać skan dowodu osobistego. Młodsze - jakikolwiek rodzaj prawa jazdy. Jedynym kluczem do uruchomienia pojazdu będzie aplikacja. na razie jest na androida, potem będzie też na system iOS. - Cena: 69 groszy za minutę, ale warto podkreślić, że w trakcie jazdy możemy skuter "zapauzować". Na przykład podjeżdżamy do sklepu i idziemy na zakupy. "Pauzujemy" skuter (wówczas płacimy za niego tylko 10 gr za minutę), pakujemy sprawunki ii jedziemy dalej. Możemy też dokonać bezpłatnej rezerwacji jednośladu. Sprawdzamy gdzie mamy najbliższy pojazd i rezerwujemy go. Skuter będzie czekał na nas 15 minut i nikt w tym czasie nie będzie mógł nam go podebrać.

d4343eu

Skuter ma 3 tryby jazdy - od najbardziej ekonomicznego (wolniej przyspiesza i ma mniejszy v-max) to pełnego - wówczas pojedziemy nawet 45 km na godzinę. Co ciekaw, w trakcie jazdy będziemy tez mogli podładować telefon, bo skuter ma port USB.

- Dla jeżdżących częściej zaplanowaliśmy różne pakiety cenowe - mówi Banach. Na razie nie chce zdradzać szczegółów, ale dodaje, że skuter będzie wówczas kosztował dokładnie tyle, ile kosztuje jazda komunikacją miejską. Forma płatności - podpięcie karty ( jak w Uberze ) lub szybki przelew.

- Wkrótce ruszy strona wypożyczalni, w tej chwili kończymy jej testy, ale ze szczegółami można się zapoznać na naszym facebookowym profilu - dodaje Banach.

Poniżej zasięg wypozyczalni

d4343eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4343eu