Trwa ładowanie...
d3saat6

W jakiej formie odbędzie się kolęda? Jest decyzja Archidiecezji Warszawskiej

Archidiecezja Warszawska poinformowała, jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska 2020/2021. Komunikat wyjaśnia, jak przebiegać będzie tzw. kolęda w dobie pandemii koronawirusa.
Share
Warszawa. Archidiecezja Warszawska poinformowała o wizytach duszpasterskich [zdj. ilustracyjne]
Warszawa. Archidiecezja Warszawska poinformowała o wizytach duszpasterskich [zdj. ilustracyjne]Źródło: Agencja FORUM, Fot: Andrzej Sidor
d3saat6

Tradycyjnie wizyta duszpasterska w Warszawie rozpoczynała się już w listopadzie. Niedługo po Święcie Zmarłych księża wyruszali w odwiedziny do swoich parafian. W tym roku plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Warszawa. Decyzja Archidiecezji Warszawskiej

We wtorek, 1 grudnia Archidiecezja Warszawska opublikowała komunikat, w którym informuje o planach dotyczących wizyt duszpasterskich. O tym, w jakiej formie odbędzie się tzw. kolęda będą decydowali proboszczowie poszczególnych parafii. Mają się oni kierować "sytuacją w ich parafii, opiniami wiernych, możliwościami, a przede wszystkim obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi".

d3saat6

Jak podaje Archidiecezja Warszawska, proboszczowie mogą wybierać między trzema odmiennymi formami spotkania z wiernymi. - Pierwszą formą może być zapraszanie wiernych z wyznaczonej części parafii (np. bloku, sąsiedztwa) na wspólną Mszę św. w kościele, drugą – wizyta duszpasterska na zaproszenie parafian, zaś trzecią (zwłaszcza w parafiach wiejskich) – wizyta w tradycyjnej formie – wymienia.

- Ustalenie to zapadło podczas spotkania on-line Księdza Kardynała z przedstawicielami wszystkich dekanatów i wielu parafii Archidiecezji Warszawskiej – czytamy w komunikacie.

Wcześniej informowaliśmy, że wizyty duszpasterskie zwane kolędą wstrzymał do Bożego Narodzenia biskup warszawsko-praski. Zwierzchnicy kościelni w niektórych miastach w Polsce również podjęli decyzję o wstrzymaniu wizyt domowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3saat6

Podziel się opinią

Share
d3saat6
d3saat6