Trwa ładowanie...

W korkach na Puławskiej kierowcy tracą... trzy dni

Zatłoczona ulica Puławska służąca za połączenie stolicy z Piasecznem to strata czasu oraz spore koszty dla użytkowników

W korkach na Puławskiej kierowcy tracą... trzy dni
d48gdhs
d48gdhs

Z badań NaviExpert przeprowadzonych w 2012 r. wynika, że kierowcy spędzają aż trzy doby w korkach na trasie z centrum Warszawy do Piaseczna - dowiedzieć się można ze strony internetowej inicjatywy „Tak dla S7”. *Badania te wykazują, że aglomeracja warszawska stanowi najbardziej zakorkowany obszar w Polsce. Zatłoczona ulica Puławska* służąca za połączenie stolicy z podwarszawskim miastem to strata czasu oraz spore koszty dla użytkowników.

Badania pokazały, że średnio w skali roku na tej trasie kierowcy tracą około trzy doby, co daje 8,5 dnia roboczego. Przeliczając to na wartość dodatkowego paliwa zużytego przez stanie w korkach okazuje się, że rocznie zabierają one z kieszeni kierowców blisko 3 tys. zł.

d48gdhs

Dziś sytuacja jest jeszcze gorsza. Według aktualnych prognoz pomiaru ruchu drogowego, obciążenie wylotu z Warszawy na Piaseczno będzie się zwiększało. Zgodnie z przewidywaniami GDDKiA w 2015 roku przekroczy nawet 40 tys. pojazdów na dobę. Inicjatywa „Tak dla S7” przestrzega - jeśli do 2019 r. nie powstanie alternatywna droga z Piaseczna do Warszawy, obciążenie Puławskiej wyniesie około 90 tys. pojazdów na dobę.

d48gdhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48gdhs