Trwa ładowanie...

W mazowieckim wciąż zarabia się najwięcej!

W 2013 roku w świętokrzyskim płacono o ponad 70 proc. mniej!

Share
W mazowieckim wciąż zarabia się najwięcej!
d24dw4u

Pracujący w małych przedsiębiorstwach w województwie mazowieckim otrzymywali w 2013 roku najwyższe pensje - przeciętnie 2 643 zł brutto miesięcznie. To prawie o 500 zł więcej niż przeciętne wynagrodzenia w mikroprzedsiębiorstwach w całej Polsce. - czytamy w WP.pl. Najmniejsze firmy najgorzej płaciły w woj. świętokrzyskim.

W województwie pomorskim i dolnośląskim średnie płace wynosiły około 2,2 tys. zł. Z kolei w województwie wielkopolskim przedsiębiorcy płacili przeciętnie 2 120 zł.

W pozostałych województwach przeciętne wynagrodzenia były niższe niż średnia płac w mikroprzedsiębiorstwach w Polsce. W zachodniopomorskim, śląskim, lubuskim i opolskim, przeciętne zarabiano nie więcej niż 2,1 tys. zł brutto miesięcznie. Pracujący w łódzkim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim, przeciętnie zarabiali nie więcej niż 2 tys. zł.

d24dw4u

Najniższe przeciętne wynagrodzenia odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim. W tym ostatnim przeciętnie płacono 1 884 zł, czyli o 71 proc. mniej niż w województwie mazowieckim.

*W stolicy to IT i telekomunikacja były w 2013 roku najlepiej wynagradzanymi branżami.*Co drugi zatrudniony w technologiach informatycznych zarabiał powyżej 6 tys. zł, a w branży telekomunikacyjnej 5 600 zł - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak z 2013 roku. To jednak dane dla całej Polski. Zdecydowanie wyższe stawki otrzymują warszawiacy.

Co drugi pracownik IT zarabiał w Warszawie powyżej 7 500 zł, natomiast wynagrodzenia 25% przekraczały - uwaga - 11111 zł miesięcznie. Z kolei połowa zatrudnionych w telekomunikacji zarabiała więcej niż 8 000 zł. Pensje co czwartego pracownika stolicy w tej branży były wyższe niż 13 000 zł brutto.

d24dw4u
d24dw4u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24dw4u
d24dw4u