Trwa ładowanie...

W niedzielę kolejne demonstracje w stolicy

Rozpoczęła się manifestacja przed Trybunałem Konstytucyjnym. Z kolei przed Sejmem wciąż protestuje niewielka grupa osób.

W niedzielę kolejne demonstracje w stolicy
d1c8oad

KOD przed Trybunałem Konstytucyjnym, a Klub Gazety Polskiej przed Pałacem Prezydenckim. W niedzielę w stolicy odbywają się kolejne protesty.

Pierwsza z manifestacji już się rozpoczęła. Od godz. 12. przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w al. Szucha protestuje Komitet Obrony Demokracji. Na miejscu zebrało się kilkaset osób. Wśród nich są m.in. politycy PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz działacze KOD .

- Trybunał Konstytucyjny w normalnych warunkach nie jest widoczny. Dzisiaj w nienormalnych warunkach Trybunał doceniamy - powiedział Bronisław Komorowski, były prezydent RP. - Koniec tego roku to wielkie zwycięstwo ludu demokracji. Chcę podziękować ludziom, którzy mieli odwagę ten ruch powołać - dodał.

d1c8oad

Zgromadzeni trzymają flagi polskie i Unii Europejskiej, a także flagi KOD-u. Dwie z uczestniczek wetknęły w ogrodzenie przed gmachem TK bukiety kwiatów. Manifestanci chcą wyrazić swoje poparcie i podziękować prezesowi Trybunału Konstytucyjnego, Andrzejowi Rzeplińskiemu, którego kadencja kończy się w poniedziałek. Protestujący planują, że wrócą potem przed Sejm i nadal będą „wspierać” posłów okupujących salę plenarną.

Od rana przed Sejmem protestuje niewielka grupa osób. Mają ze sobą flagi i m.in. transparent z napisem "Naszych praw nie oddamy. Zabrane odbierzemy". Mniejsze są też siły policyjne, które ochraniają budynek Parlamentu.

To nie jedyne niedzielne protesty w Warszawie. O godz. 16 przed Pałacem Prezydenckim ma się odbyć demonstracja „W obronie demokracji” organizowana przez Klub Gazety Polskiej.

Źródło: PAP/Wawalove

d1c8oad

(Oprac: MO)

d1c8oad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c8oad