Trwa ładowanie...
d4etgi0

W niedzielę na tory wyjedzie "zakochany" tramwaj. Ale nie tylko o miłość chodzi

"Dla najciekawszych par przygotowano upominki"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę na tory wyjedzie "zakochany" tramwaj. Ale nie tylko o miłość chodzi
d4etgi0

14 lutego z pl. Narutowicza wyruszy specjalna linia tramwajowa - "W". W ten sposób Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej chce uczcić Dzień Zakochanych. KMKM chce również zwrócić uwagę na sprawę planów likwidacji pętli tramwajowej na Ochocie.

O zmianach, jakie mają zajść na pl. Narutowicza, pisaliśmy jeszcze w 2012 roku . Ogłoszono wówczas konkurs na zagospodarowanie tego historycznego miejsca. Podkreślano wówczas: "Po analizie materiałów konkursowych, i szeregu wizji lokalnych, zespół projektowy doszedł do wniosku, że aktualny plac Narutowicza nie spełnia obecnie funkcji typowego placu miejskiego. (...) Natężenie ruchu, oraz układ komunikacyjny, nie jest komfortowy dla użytkowników. Głównym mankamentem placu jest jednak jego wielkość oraz tranzytowy charakter".

Wzorem innych miast

d4etgi0

W styczniu 2016 roku zaprezentowano nową koncepcję przebudowy placu . W dużym skrócie: w nowym planie chodzi o wyprostowanie i zwężenie ulicy Grójeckiej do dwóch pasów w każdą stronę, dodatkowe miejsca parkingowe, więcej zieleni oraz... likwidację pętli tramwajowej. Z tym ostatnim nie zgadzają się członkowie Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

W tej sprawie wysłali pismo do prezydent Gronkiewicz-Waltz . Możemy w nim przeczytać m.in. „Stąd od 20 lat rusza ciesząca się ogromną popularnością wśród mieszkańców Warszawy jak i turystów tramwajowa linia turystyczna T. (...) torowisko tramwajowe nie będzie w żaden sposób wpływać negatywnie na funkcjonowanie placu Gabriela Narutowicza po jego przebudowie. Wzorem wielu europejskich miast możliwe jest wbudowanie torów w posadzkę placu lub zabudowanie ich trawą. Co więcej przyjęcie założenia funkcjonowania placu jako przestrzeni współdzielonej przez różne grupy użytkowników nie będzie wiązało się koniecznością oddzielenia fizycznego torowiska za pomocą słupków czy wygrodzeń” . Zapowiedziano protesty. Pismo znajdziecie tutaj .

*Linia "W" do 16.00 *

Nie zapominajmy jednak o zakochanych. Linia tramwajowa "W", ma nie tylko zwrócić uwagę na problem likwidacji pętli. Została przygotowana głównie dla świętujących Walentynki . - Jest to świetna okazja, aby w niedzielne popołudnie wybrać się z drugą połówką na małe zwiedzanie Warszawy z okien zabytkowego tramwaju, a single może poznają kogoś, kto przykuje ich uwagę na dłużej? - zachęcają miłośnicy warszawskiej komunikacji.

d4etgi0

Na pokładzie tramwajów czekają słodkie upominki, a dla najciekawszych par przygotowano upominki w postaci gadżetu. Odjazdy z pętli plac Narutowicza odbywać się będą od godziny 12.30. Dokładna trasa przejazdu: Pl. Narutowicza - Grójecka - pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Poniatowskiego - rondo Waszyngtona - al. Zieleniecka - Al. Zieleniecka. Rzokład jazdy linii "W" znajdziecie tutaj .

"Zakochany" tramwaj będzie jeździł do godz. 16.00.

Przeczytajcie też: W Warszawie powstanie nowy park. "Siłownia, skatepark, ścianka wspinaczkowa"

d4etgi0

Podziel się opinią

Share
d4etgi0
d4etgi0