Trwa ładowanie...
d2o8hmw

W Ogrodzie Saskim posadzono nowe drzewa

Park jest bogatszy o wierzby płaczące i kasztanowce
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Ogrodzie Saskim posadzono nowe drzewa
d2o8hmw

Posadzono nowe drzewa przy stawie i w osi głównej Ogrodu Saskiego. Wierzby płaczące zostały posadzone przy stawie od strony Fontanny Wielkiej. - Są to wysokie drzewa, z koroną ukształtowaną na wysokości ok. 2 m oraz obwodzie pnia 16-18 cm. Na osi głównej od strony ul. Marszałkowskiej posadzony został dorodny kasztanowiec. Jego pień ma grubość 30 cm. Młode drzewa będą systematycznie pielęgnowane, nawożone i podlewane - informują urzędnicy Zarządu Oczyszczania Miasta.

Urzędnicy dodają, że to dopiero początek sadzenia drzew w naszym mieście. Pod koniec marca 29 dorodnych lip stanęło w Al. Ujazdowskich. - Wielkie sadzenie zapowiadamy na jesień, kiedy to tylko na ternach Zarządu Oczyszczania Miasta przybędzie co najmniej 1,1 tys. drzew - dodają.

Zobacz: Nowe drzewa na Trakcie Królewskim

d2o8hmw

W ubiegłym roku ZOM zlecił posadzenie 800 drzew i 5 600 krzewów, natomiast dwa lata temu 611 drzew oraz 2 887 krzewów. Natomiast w całej Warszawie w zeszłym roku posadzonych zostało w sumie 11 097 drzew, a w 2013 r. - 7 585. - Drzewa często sadzone są na prośbę mieszkańców w nowych lokalizacjach. Zastępują również schorowane lub suche egzemplarze, które musiały zostać usunięte - czytamy na stronie ZOM.

Zobacz: W Warszawie w ciągu kilku lat wycięto blisko 160 tys. drzew!

Ciekawymi gatunkami wśród sadzonych przez ZOM drzew będą kwitnące i pachnące grusze drobnoowocowe 'Chanticleer', które pojawią się w Rembertowie, platany w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu czy malowniczo przebarwiające klony czerwonolistne na Mokotowie.

Zobacz także: Wymień śmieci na sadzonki! Warszawskie Dni Recyklingu

Podziel się
Podziel się
d2o8hmw

Podziel się opinią

Share

d2o8hmw

d2o8hmw