Trwa ładowanie...

W ośrodku Caritas zmarły dwie osoby. Pielęgniarka jest w szpitalu

W weekend w ośrodku Caritas przy Krakowskim Przedmieściu zmarły dwie pacjentki. Jedna jest w stanie bardzo ciężkim. Zakażona koronawirusem jest pielęgniarka, która osiem dni z rzędu pracowała na oddziale. Obecnie przebywa w szpitalu.

W ośrodku Caritas zmarły dwie osoby. Pielęgniarka jest w szpitaluŹródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d306x6q
d306x6q

"Z przykrością informujemy, że w oddziale ZOL II od dnia 24 do dnia 26 kwietnia 2020 r., pomimo intensywnej opieki i wielokrotnej modyfikacji leczenia, zmarły dwie pacjentki, które pozostawały w ostatnich dniach w stanie bardzo ciężkim. W powtarzanych wcześniejszych badaniach obu pacjentek nie stwierdzono obecności koronawirusa. Obie pacjentki miały liczne i poważne obciążenia internistyczne” – podaje Caritas w komunikacie.

Jedna pacjentka jest w stanie bardzo ciężkim. Pozostałe są stabilne. W dalszym ciągu zachodzi potrzeba wzmożonej opieki lekarskiej.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza”, do zakażenia koronawirusem doszło ponad trzy tygodnie temu na oddziale liczącym 40 osób.

d306x6q

Koronawirusa stwierdzono u 21 pacjentów i kilku osób z personelu medycznego. Osoby te zostały wyłączone z pracy. Na oddziale z osobami zakażonymi pozostała jedna zmiana: lekarz, dwie pielęgniarki i dwóch opiekunów medycznych. Pracowali przez ponad tydzień bez przerwy.

Koronawirus. Warszawa. Pracę w ośrodku podjęła jedna osoba

Władze Caritas apelowały o wsparcie. Skutek apeli był taki, że wojewoda mazowiecki wystawiał nakazy pracy w ośrodku. Pracę z kilkunastu skierowanych na oddział osób podjęła jednak tylko jedna osoba.

W tygodniu po świętach zmarły trzy zakażone osoby, w tym jedna w szpitalu. Jak pisze dziennik, potem sytuacja się poprawiła. Caritas na własną rękę znalazł personel medyczny. Osoby dotychczas pracujące mogły odpocząć. Ośrodek tydzień temu poinformował, że testy na koronawirusa tej zmiany są negatywne.

Koronawirus. Warszawa. Pielęgniarka w szpitalu

Wkrótce jednak okazało się, że zakażona jest pielęgniarka z pierwszej zmiany, która nieprzerwanie przez osiem dni pracowała na II oddziale. Obecnie jest leczona w szpitalu, "ma nasilone objawy kliniczne i jest stale monitorowana pod kątem rozwoju ewentualnych powikłań zakażenia wirusem COVID-19. Pracownicy kontaktujący się z tą pielęgniarką zostali objęci przez sanepid kwarantanną domową” – poinformował ośrodek.

Caritas podkreśla, że "nie ustaje w apelach o pomoc, zwłaszcza w zakresie personelu pielęgniarskiego”. Obecnie ośrodek czeka na wyniki testów z próbek pobranych od pacjentów w ostatni piątek.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d306x6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d306x6q