Trwa ładowanie...
d91y0f7

W parku Ujazdowskim powstanie "naturalny" plac zabaw [WIZUALIZACJE]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W parku Ujazdowskim powstanie "naturalny" plac zabaw [WIZUALIZACJE]
d91y0f7

*Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa buduje unikatowy i oryginalny plac zabaw w parku Ujazdowskim. Do dyspozycji młodszych i starszych dzieci będą tunele, górki, rzeka, trampolina, zjeżdżalnie. Co więcej, te wszystkie atrakcje zostaną zbudowane z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, granitu, kamieni polnych. *

Nowy plac zabaw powstanie w miejscu istniejącego. Podzielony będzie na pięć stref z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci.

Na placu wybudowana zostanie sieć tuneli, górek i mostków. Teren wyposażony zostanie w ścieżkę sensoryczną oraz różne budowle, np. altankę z dachem ze strzechy, tematyczny domek z kuźnią, piecem kaflowym, kowadłem i paleniskiem czy łódkę. Opiekunowie najmłodszych dzieci będą mogli korzystać z huśtawki na której jednocześnie buja się dorosły i dziecko. W strefie zabaw z piaskiem nad piaskownicami zamontowane będą zacieniacze. Starszym dzieciom oddamy do użytku tunele, także napowietrzne i siatkowe, odwrócone i prowadzące do wnętrza ziemi linarium, trampolinę, ścianki wspinaczkowe, wieże, mostki i zjeżdżalnie.

d91y0f7

Unikatowy w formie placu zabaw zaprojektowany został tak, by mogły z niego korzystać także dzieci niepełnosprawne. Zabawki będą miały odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne przyjazne dzieciom z ograniczoną mobilnością czy dostosowane kolory dla dzieci z wadami wzroku.

Wyposażenie placu, w dominujących kolorach roślinności, w dużej części wykonane będzie z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, granitu, kamieni polnych. Plac będzie miał bezpieczną nawierzchnie, a wokół niego zaaranżowana zostanie zieleń, posadzone będą między innymi powojniki, winobluszcze i tawulce. Rośliny objęte zostaną funkcjonującym w parku automatycznym nawadnianiem.

Nowy plac zabaw powstanie w pół roku. - Planujemy oddać go dzieciom w październiku - zapowiada Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie. Plac zaprojektowany został przez firmę Grima, a koszt jego budowy wyniesie 3,6 mln zł. * *

Niewielki, bo 5 hektarowy, autorstwa Franciszka Szaniora park Ujazdowski to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki ogrodowej w Warszawie. Plac zabaw zaprojektowany jest tak, aby zachowana została biegnącą przez niego oś widokową. W latach 2000-2002 park Ujazdowski przeszedł rewaloryzację stając się ogrodnicza perłą Traktu Królewskiego.

Źródło: ZOM Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Pobiegną dla Tomka Golloba. Na Stadionie Narodowym pojawi się wyjątkowa iluminacja

d91y0f7

Podziel się opinią

Share

d91y0f7

d91y0f7