Trwa ładowanie...
d3bxdum

W Pasażu Wiecha stanęła ekologiczna instalacja

Przez najbliższe 2 tygodnie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w produkowaniu czystej energii odnawialnej
Share
W Pasażu Wiecha stanęła ekologiczna instalacja
d3bxdum

W centrum Warszawy stanęła multimedialna instalacja edukacyjna Greenpeace , która ujawnia tajemnice odnawialnych źródeł energii. Przez najbliższe 2 tygodnie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w produkowaniu czystej energii odnawialnej.

Czytaj też: Wielka dziura na Polu Mokotowskim

Instalacja stanęła w Pasażu Wiecha na tyłach Domów Towarowych Centrum. W konstrukcję w kształcie strzałki – symbolicznie wskazującej właściwy kierunek rozwoju polityki energetycznej kraju - wbudowanych jest 15 tabletów. Na każdym z nich można zagrać w grę, polegającą na produkowaniu energii z jednego z 5 źródeł odnawialnych: słońca, wiatru, wody, biomasy lub energii geotermalnej. Gry stworzone zostały w taki sposób, by były przystępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

d3bxdum

Dodatkowo na ścianach instalacji znajdują się infografiki przedstawiające najważniejsze fakty i ciekawostki dotyczące odnawialnych źródeł energii. Na miejscu obecni będą również wolontariusze, którzy udzielą wszystkim zainteresowanym dodatkowych informacji o kampanii Greenpeace na rzecz promocji OZE.

Wyprodukowana łącznie przez wszystkich grających energia zliczana jest przez specjalny licznik dostępny na tabletach w instalacji oraz na stronie www.greenpeace.pl/uwolnijenergie*. Dzięki temu można na bieżąco śledzić, ile czystej energii uwolnili do tej pory Polacy*.

Instalacja o wymiarach 8 na 4 metry wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu i zasilana jest energią z umieszczonych na jej dachu paneli słonecznych. Dostępna będzie do 27 czerwca, czyli zakończenia odbywającego się w Brukseli szczytu Rady Europejskiej, na którym omawiane będą kwestie bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej.

Czytaj też: W Warszawie będą bić rekord świata w czytaniu!

d3bxdum

Podziel się opinią

Share
d3bxdum
d3bxdum